Після подачі е-перевірки декларацій депутатів будуть носити вибірковий характер.

Про це в коментарі Голос UA повідомив політолог Андрій Золотарьов, передає Корупція Інфо

«Перевірити 115 тисяч декларантів фізично неможливо. Крім того, якщо людина скаже, що позичив гроші у родича або отримав майно у подарунок, то довести реальне походження нерухомості або коштів чиновників або депутатів буде практично неможливо. Тому політичного землетрусу не буде»,- заявив А. Золотарьов.

Експерт зазначив, що після оприлюднення інформації про те, що нардеп від БПП Винник вказав в е-декларації неправильні дані, наступним під приціл потрапить Оппоблок і Батьківщина.

«В кожній фракції будуть знаходити слабку ланку і на даному прикладі демонструвати, що покарання за неправдиву інформацію в е-декларування не просто слова. Однак, судячи з того, що ні одна «велика риба» у нас ще не отримала кримінальний термін за корупцію, я важко уявляю, як депутати сядуть у в'язницю. Думаю, вони відбудуться тільки легким переляком",- сказав А. Золоторьов.

За словами політолога, кожен третій нардеп або чиновник вказав невірну інформацію в е-декларації.

«Поки ми бачимо прагнення ГПУ перехопити ініціативу і не дати НАБУ проводити розслідування самостійно. Можливо, Генпрокуратура, таким чином, сама хоче займатися аналізом декларацій готельних фігурантів, які вказали невірні дані»,- резюмував. А. Золотарьов.

Нагадаємо, опівночі 30 жовтня в Україні завершився перший етап подання е-декларацій за 2015 рік для суб'єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, повідомило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАПК) на своєму сайті. В цілому в Єдиному держреєстрі декларацій по завершенню першого етапу було зареєстровано 114 тисяч 244 документа, повідомила глава НАПК Наталія Корчак. Відповідно до пункту 2 розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про запобігання корупції" в 2016 році службові особи, які на день початку роботи системи подачі та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно зі статтею 50 Закону займають відповідальне та особливо відповідальне становище, зобов'язані подати щорічні декларації за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом, протягом 60 календарних днів після початку роботи системи. Система е-декларацій розпочала роботу з 1 вересня 2016 року. Відповідно, декларації повинні були бути подані до 24:00 30 жовтня 2016 року.