Україна має план мирного врегулювання, і фінальним етапом цього плану є вибори на Донбасі. Про це заявив глава Офісу президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак в ефірі каналу “Україна 24”.

“Одне з великих досягнень за цей рік — те, що ні у кого серед наших міжнародних партнерів не виникає питань про українську позицію. І сьогодні український план мирного врегулювання лежить на столі. Цей план має в кінці те, чого так чекає український народ, і чого, я сподіваюся, чекають всі прогресивні країни, наші партнери, колеги й т. ін., і чого в першу чергу чекають жителі Донбасу, чекають наші військові та їхні родини…

Тому сьогодні нам вдалося виставити таким чином атмосферу в переговорному процесі, як в Мінську, так і в “нормандському форматі”, коли ні у кого не виникає в цьому сумнівів, залишилося тільки отримати відповідь від наших візаві”, — сказав він.

Єрмак підкреслив, що план можна доопрацювати, але інша сторона повинна визначитися, чи згодна вона на мирне врегулювання.

“І сьогодні ось він, український план, щось там можна уточнити. Якщо ви за — вперед. Його можна чітко окреслити в термінах і закінчити цю війну. Якщо ви “ні” — скажіть голосно про це всім, що ви не хочете припинення війни в Україні. Природно, фінальним етапом цього плану є проведення місцевих виборів на підставі українського закону і Копенгагенської конвенції. Відповідно, при підготовці до цих виборів є певний термін, протягом якого необхідно підготувати… демілітаризувати, забезпечити режим безпеки на непідконтрольних територіях.

Достатньо сказати “так”, Україна повинна повернути свою територію, Україна забирає контроль над держкордоном і на демілітаризованій зоні проходять демократичні вибори”, — сказав він.

Раніше Андрій Єрмак розповів, що в Тристоронній контактній групі по Донбасу з’явиться посаду спікера.