Дмитро Гордон вважає, що власники телеканалів “112 Україна”, NewsOne і ZIK, проти яких на цьому тижні українська влада ввела санкції, не працювали в інтересах України. Таку думку він висловив 5 лютого в ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера” на телеканалі “Україна”.

“Нам треба чітко розуміти: у нас в країні, на жаль, якщо згадати Другу світову війну і фашистську окупацію України, існує величезна кількість поліцаїв і колаборантів. Ті, хто тримав ці канали, ті, хто, на жаль, на них працював, і ті, хто їх зараз захищає, – це поліцаї і колаборанти. Потрібно їх називати саме так. це правда. це люди, які хочуть блага не своїй країні, а чужий, яка розв’язала агресію проти нашої батьківщини “, – сказав Гордон.

Він нагадав, що війна між Росією і Україною триває сьомий рік.

“Причому війна не стільки гаряча в останні роки, скільки гібридна. Дуже важливо розуміти, що Росія воює з Україною за всіма законами і правилами гібридної війни. Що таке гібридна війна? Це дії, спрямовані на знищення держави … На жаль, наша країна всі ці роки вела політику подвійних стандартів. начебто війна йде, герої АТО є, а ніби війни і немає, і ми торгуємо з Росією “, – обурився Гордон.

На його думку, це “внутрішня моторошна брехня” руйнувала Україну, так само як і російська агресія.

“Сьогодні я вперше зітхнув на повні груди. Тому що нарешті держава Україна вчинила вчинок. Я вважаю, що це великий вчинок. Я критикував президента [Володимира] Зеленського останнім часом (у справі, я вважаю) за нерішучість. Сьогодні я знімаю перед ним капелюх. це вчинок чоловіка, це вчинок президента, це державне рішення “, – вважає журналіст.

Гордон звернувся до присутнього в студії секретарю Ради національної безпеки і оборони Олексію Данилову і сказав, що його він теж критикував.

“Чому? Тому що вважав, що він не на своєму місці. Сьогодні хочу відкликати свої слова назад. Вам в очі дивлюся і кажу: ви теж зробили вчинок. Те, що ви зробили, це для України подія, це назавжди залишиться в історії. головне тепер: не відступити. головне, сказавши “а”, сказати “б”, “в”, “г”, “д” і так далі “, – продовжив журналіст.

Народного депутата від “опозиційної платформи – За життя” Олега Волошина, який теж був гостем програми, слова Гордона про колаборантів обурили.

“Цікаве зізнання пана колаборанта, який працював на” 112-му каналі “, – звернувся він до Гордона.

“Те, що ви колаборант, – це 100%. І поліцай до того ж. Спільно”, – відреагував Гордон. Ці слова журналіста присутня в студії аудиторія у віці 18-29 років сприйняла з 100-відсотковою підтримкою.

Журналіст сказав, що ніколи не працював на телеканалі “112 Україна”, в 2017-2019 роках там виходила його авторська програма, але він ніколи не отримував за це грошей.

“Я багата людина, я сам можу купити будь-який телеканал. Жодної копійки я ніколи не отримав”, – сказав журналіст.

Він нагадав, що як тільки дізнався, що кум президента РФ Володимира Путіна, народний депутат від ОТЗЖ Віктор Медведчук взяв під контроль “112 Україна”, відразу ж заявив про це в прямому ефірі цього телеканалу і назвав політика “ворогом України”.

“Я сказав, що якщо завтра мене не пустять в ефір, проблеми не буде. Медведчук виявився розумнішим, ніж я думав. Як [тодішній президент Петро] Порошенко не просив його, щоб мене більше на каналі не було (вони удвох керували цим каналом, і це важливо сказати), однак, все було нормально “, – зазначив журналіст.

Волошин уточнив, чи є, таким чином, Порошенко колаборантом і поліцаєм.

“Порошенко? Поліцай і колаборант. 100%”, – сказав Гордон.

“Вечір перестає бути млосним”, – відреагував на цю репліку співголова фракції ОТЗЖ у Верховній Раді Юрій Бойко.

“Треба просто говорити правду. Порошенко – торговець цукерками з окупантами”, – відповів Гордон.