За інформацією Чернігівського обласного лабораторного центру МОЗ в кінці серпня цього року від сказу померла жителька Борзнянського району, 1972 року народження, передає Корупція Інфо.

При епідеміологічному розслідуванні було встановлено, що навесні минулого (2015) року жінку покусав домашній кіт, який на наступний день зійшов з дому. За медичною допомогою з цього приводу постраждала не зверталася.

Зі скаргами характерними для захворювання на сказ жінка звернулася до чергового лікаря Борзнянської ЦРЛ тільки в серпні нинішнього року і була госпіталізована в інфекційне відділення, де і був клінічно встановлений діагноз – сказ.

Призначене лікування ефекту не дало, на четвертий день потерпіла померла.

Діагноз був підтверджений також при дослідженні проб секційного матеріалу в вірусологічній лабораторії ГУ «Український центр з контролю і моніторингу захворювань МОЗ України».

Як відомо, сказ невиліковний, але трагічного результату можна було б уникнути за умови своєчасного звернення за медичною допомогою та призначення антирабічного лікування.

Що стосується тварин, то за оцінками фахівців ситуація по захворюваності на сказ в області в нинішньому році значно погіршилася. Тільки за 8 місяців поточного року в 17 районах і містах від сказу загинуло 69 тварин: 27 котів, 17 собак, 5 голів сільськогосподарських тварин, 15 лисиць, 2 єнота, по одній особині рисі, борсука, вовка. Тоді як за аналогічний період минулого року -18 тварин.

Найбільша кількість лабораторно підтверджених випадків захворювання на сказ тварин відбулося в Чернігівському, Ріпкинському, Козелецькому, Бобровицькому, Коропському, Носівському, Ніжинському районах.

Тільки за 6 місяців поточного року за антирабічним лікуванням звернулося тисячі сто сімдесят сім чоловік, щеплення призначені – 176.