Завдяки стабілізації ситуації з газопостачанням, з 5 березня всі навчальні та дошкільні заклади України працюватимуть в звичайному режимі, передає Корупція.Інфо

Відповідне рішення прийняв Кризовий комітет Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 3 березня 2018 року.

"Беручи до уваги рішення Кризового комітету, Міносвіти направило відповідного листа-роз'яснення всім вишам, а також місцевим органам самоврядування, у сфері управління яких перебувають інші навчальні заклади", – йдеться в повідомленні.

У листі також зазначається, що виняток можуть становити ті заклади, які не працюють з причин, що не відносяться до газопостачання. Наприклад, такою причиною може бути карантин або інші обставини.

"Також звертаємо вашу увагу, що безпосереднє рішення про зупинення або відновлення роботи вищих навчальних закладів ухвалює сам заклад в межах своєї автономії. Відповідні рішення також повинні ухвалити і органи місцевого самоврядування, до сфери управління яких належать інші навчальні заклади", – додали в Міносвіти.

Раніше відомство рекомендувало навчальним закладам призупинити роботу з 2 по 12 березня через кризу з газопостачанням.

Нагадаємо, 2 березня російська компанія "Газпром" заявила про розрив контрактів з "Нафтогазом України" про постачання і транзит природного газу. У зв'язку з цим "Нафтогаз" попросив українських споживачів, у яких є котли, знизити температуру в приміщенні на 1 градус вдень і на 2 градуси вночі, щоб зменшити потребу в газі на 8-9% і не допустити колапсу, про який мріє Росія, в умовах сильного похолодання. Дану ініціативу також підтримав президент України Петро Порошенко. Крім того, він закликав приєднатися до неї і держустанови.

До того ж, Україні вдалося знайти альтернативу російським поставкам, і вона підписала контракт про термінове постачання блакитного палива з польською компанією PGNiG, який буде діяти до кінця березня.

Що стосується реакції українців на флешмоб #прикрути, то вона виявилася настільки ефективною, що за добу країна скоротила споживання природного газу в середньому на 14%. Після цього Порошенко заявив про стабілізацію ситуації з газопостачанням в Україну.