Перший президент України Леонід Кравчук погодився дати свідчення щодо погроз екс-президенту України Вікторові Януковичу в лютому 2014 року, однак Оболонський райсуд Києва 17 липня відмовив захисту Януковича в допиті Кравчука як свідка. 

"Суд, порадившись на місці, ухвалив рішення. За всієї поваги до Леоніда Макаровича Кравчука, як видно із протоколу отримання відомостей із боку захисту, те, що він може повідомити, не стосується цього кримінального провадження, а є його загальними висновками про ситуацію в Україні та його висновками, які він зробив у зв’язку зі спілкуванням із Януковичем під час зустрічей або обговорення тих чи інших питань. Тому суд відмовляє у допиті Кравчука", – заявив суддя Владислав Дев’ятко, який головує у процесі. 

Він додав, що, аби уникнути спекуляцій із боку захисту, зачитає уривок протоколу допиту Кравчука. Згідно із протоколом, адвокати запитали першого президента, чи відомо що-небудь про підготовку замаху на Януковича або погрози на його адресу. 

Популярне: Найщасливіший день в житті перетворився на жах: Викрадена гостями наречена попала в моторошну аварію

"Відповідь Кравчука: Можу повідомити, що в лютому 2014 року, незадовго до розстрілів на Майдані Незалежності, на мій мобільний телефон почали надходити дзвінки від невідомих людей із Хмельницької та Черкаської областей, які просили мене передати особисто Януковичу про створення "групи Чаушеску" для фізичної ліквідації президента України Януковича. Коли я попросив помічника перевірити номери, з яких мені телефонують, той повідомив, що ці номери не відповідають", – процитував суддя. 


Він додав, що Кравчук повідомив про погрози главу Адміністрації Президента Андрія Клюєва. 

"Як бачимо з цього протоколу, це свідчення із чужих слів, причому слів невідомих людей", – підсумував суддя. 

В Оболонському суді Києва розглядають справу за обвинуваченням Януковича в держзраді. Йому інкримінують три статті Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 27 (державна зрада), ч. 2 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни), ч. 3 ст. 110 (пособництво в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків).