Органи соціального захисту буде припиняти адресну допомогу громадянам, якщо ті після отримання субсидії в грошовій формі не оплатять житлово-комунальні послуги.  Про це 5 березня заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева в ефірі телеканалу "Прямий".

"Звичайно, можна отримати субсидію і проїсти її. Ми не можемо проконтролювати кожну людину, яка отримає гроші. Це відповідальність кожного. Але є одна річ, яку я хотів би, щоб усі пам'ятали. Її можна проїсти один раз. Далі, якщо ви не  заплатите, вам просто наступної не дадуть. Це цільова допомога ", – підкреслив міністр.

За словами глави Мінсоцполітики, кожне підприємство, яке надає комунальні послуги, має клієнтською базою.

"Ви знаєте, що таке не заплатити за електроенергію протягом місяця. До вас відразу прийде контролер і задасть певні питання. Те ж саме стосується газу. А це основні виплати. Підприємства, які надають послуги, обов'язково людей відвідають і з'ясують, у чому проблема  . Якщо вони побачили, що людині дали гроші, у нього все нормально, а він не заплатив, то то проінформують управління соціального захисту населення, а управління припинять виплати, поки ти не розрахуєшся ", – сказав Рева.

Рішення про надання житлових субсидій населенню в грошовій формі Кабмін прийняв 27 грудня 2018 року.

З 1 січня 2019 року в Україні почав діяти перший етап монетизації субсидій.  Згідно з експертним висновком, на першому етапі вона торкнеться орієнтовно 100-150 тис. Домогосподарств, які звернуться за субсидіями з новим пакетом документів.  Другий етап почнеться з 1 травня і торкнеться домогосподарств, яким субсидія призначена на неопалювальний період 2019 року.  Третій етап почнеться з жовтня 2019 року, коли відбудеться повний перехід на монетизацію.

Уряд України в березні 2019 роки направить 5,7 млрд грн на виплату субсидій у грошовій формі, говорив Рева.  На цьому етапі адресну допомогу отримають приблизно 3,5 млн домогосподарств.