Народний депутат від "Свободи" Юрій Михальчишин, який в партії займався питаннями політичної освіти, відмовився від участі до виборчої кампанії і пішов працювати в СБУ. 

За словами Михальчишина рішення його було прийнято в той момент, коли його знайомі потрапили в відразу кілька котлів на Донбасі, а в Києві в цей час вся увага була прикута до розпуску Ради. 

"А в той час я мав, вибачте, просто жати кнопки в парламенті, коли мої товариші гинули у вогні. І коли стало питання про подальшу політичну долю, я, з оглядкою на свої переконання і риторику войовничого українського націоналізму, вирішив: немає іншого шляху, окрім як саму взяти участь в боротьбі з ворогом ", – розповів Михальчишин. 

"Я почав шукати для себе шляхи максимально ефективного приєднання до боротьби українських Збройних сил і правоохоронних органів з тероризмом. За рівнем освіти, кваліфікації та досвіду, виявилося, що максимально широко я можу застосувати свій потенціал в Службі безпеки з підрозділах, які займаються захистом державності і боротьбою з тероризмом. Я пройшов ряд співбесід, військово-лікарські комісії, психологічне тестування, подав всі документи – і тільки після проходження кваліфікаційних вимог повідом колегам по партії, зокрема, Олегу Тягнибоку, своє рішення не балотуватися в цей раз до Верховної Ради ", – додав нардеп. 

При цьому він спростував інформацію про те, що пішов з політики через конфлікт з Тягнибоком. Однак не приховує, що мав своє бачення того, якою мала бути кампанія "Свободи" на виборах і незадоволений пом'якшенням партійного риторики. 

В СБУ Михальчишин, за його словами, почав працювати у вересні. Але заробітну плату не отримує на увазі того, що каденція народного депутата ще не закінчилася. 

"Був (в СБУ – ред.) Консультантом начальника одного з департаментів і в складі оперативної групи відбув на Донеччину. Мі функції можна окреслити як аналітичні – аналіз оперативної інформації та пропозиції з розробки оперативних заходів. Також я брав участь у цих заходах – затриманні російської агентури на нашій території. тобто на протязі двох місяців проходив своєрідну стажування та випробування практичною роботою. Побув в Маріуполі, Волновасі, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Старобешеве і інших цікавих місцях, про які раніше не мав жодного уявлення ", – зазначив Михальчишин.

 

Джерело: kyiv.osp