Під час обшуку правоохоронці вилучили десяток печаток підприємств та понад 9 млн гривень, передає Корупція.Інфо

Популярне: Укрзалізниця вміє і приємно дивувати! Дізнайтесь куди курсуватимуть нові швидкісні поїзди

На Дніпропетровщині податківці викрили великий конвертцентр із "відмивання" понад 250 мільйонів гривень викрили конвертцентр, через який виводили гроші від комунальних платежів.

Про це повідомили у департаменті захисту економіки Нацполіції України.

"Гроші, які були одержані як комунальні платежі на прибирання прибудинкових територій, поточний ремонт, технічне обслуговування, зловмисники перераховували на рахунки підконтрольних суб'єктів господарювання та підприємств "конвертаційного центру", нібито останні надавали їм якісь роботи та послуги", – йдеться у повідомленні.За даним поліції, насправді угоди носили безтоварний характер, а роботи виконувались колишніми працівниками ЖЕКів у значно меншому обсязі. Люди отримували мінімальну зарплату, хоча, згідно з укладеними договорами з підконтрольними фігурантам підприємствами вартість робіт була у декілька разів вища.

Загалом до складу "конвертаційного центру" входило 10 фіктивних підприємств, виготовлялися бухгалтерські документи про нібито виконані роботи або відвантажену продукцію, для чого використовували реквізити спеціально придбаних фіктивних суб'єктів підприємницької діяльності.

Як з'ясували правоохоронці, щоденний обіг "конверту" складав від 1,5 мільйона до 3,5 мільйона гривень.

Під час обшуків було вилучено 9,4 мільйони гривень, печатки підприємств, задіяних в "конвертцентрі", десятки чекових книжок, оформлених на підставних осіб, банківські картки, комп'ютерну техніку, флешки, а також записи з відображенням видачі "чорної каси", сотні заготовлених чистих аркушів з відбитками печаток фіктивних фірм та підписами підставних осіб.

Наразі відкрито кримінальне провадження за статтями про зловживання службовим становищем або владою та службове підроблення, на рахунки 3-х підприємств, на яких акумулювались безготівкові кошти, накладено арешт.