При цьому міністр зазначає, що від такого нововведення постраждають лише ті, хто не працював офіційно, передає «Сегодня».Пише hpoliteka. – повідомляє Корупція.Інфо

Нововведення можуть впровадити з 2021 року, коли в українців, які претендують на пенсію, накопичиться не менше 20 років страхового стажу. Електронна система обліку Пенсфондом сум ЄСВ на зарплату, що підтверджують страховий (трудовий) стаж працівника, діє з 1 липня 2000 року. Тому в державі є точні відомості про те, скільки сплачено внесків після цієї дати. Трудовий стаж до 1 липня 2000 року визначають за записами у трудовій книжці, а заробіток – за довідками з місця роботи, але перевірити, скільки фактично перераховано в Пенсфонд, неможливо.

Як уточнив міністр, у 2021 році право на пенсію отримають ті, кому виповнилося 60 років, у кого є необхідна кількість загального стажу (30 років для жінок і 35 років для чоловіків) і не менше 20 років страхового “електронного” стажу. Ті, хто не має такого стажу і молодші за 60 років, вийдуть на пенсію пізніше.

“З 1 січня 2021 р. пропоную брати до уваги насамперед “справжній” (“електронний”, – ред.) страховий стаж. Ті, у кого від 15 до 20 років такого стажу, вийдуть на пенсію в 63 роки, навіть якщо в них є 30-35 років загального стажу. Ті, у кого менш як 15 років, – вийдуть на пенсію в 65 років”, – сказав Рева. Крім того, починаючи з 2021 року “справжній” стаж, за словами міністра, щорічно збільшуватиметься на рік, і до 2035-го сягне 35 років. Лише “відплативши” державі ці 35 років, можна буде претендувати на пенсію.

Міністр також пропонує “докупити” охочим необхідний їм страховий стаж: можна буде одноразово сплатити в Пенсійний фонд 22% від мінімальної зарплати за кожен відсутній місяць роботи. Це, наприклад, може бути 704 грн за місяць, або 8450 грн за рік, з розрахунку мінімальної зарплати 3200 грн, яку планують ввести з наступного року.

Рева упевнений, що пропонована ним реформа змусить українців працювати офіційно, щоб автоматично не збільшувати собі вік виходу на пенсію. На сьогодні, за даними Мінсоцполітики, кожен третій працездатний українець (більш як 5 млн людей) працює без оформлення. Ще 4 млн отримують офіційну мінімальну зарплату, а решту – в конверті.

За інформацією джерел видання в уряді, ідея Реви – його особиста ініціатива, на Кабміні не обговорювалася, тому говорити про її впровадження рано.

“Але якщо пропозиція затвердять, не варто тягнути, а почати, наприклад, з 2018 року, тоді половина стажу (17,5 років) буде врахована за даними Пенсфонда, половина – за довідками з місця роботи”, – запропонувало джерело.