Європейський Союз готовий надати Україні безвізовий режим, але не раніше, ніж буде розроблений механізм його припинення, яким ЄС відводить роль "запобіжника", передає Корупція Інфо

Про це в інтерв'ю Цензор.немає розповів український дипломат, колишній заступник глави МЗС Данило Лубківський, який провів зустрічі щодо безвиза з низкою європейських політиків.

За словами дипломата, навколо українського безвиза є політична більшість в Раді ЄС, і Європейському парламенті, але українська ситуація стала заручником внутрішніх колізій між інституціями ЄС.

"Ці колізії стосуються рішення щодо механізму припинення безвізового режиму… Треба думати, що для європейців це, з одного боку, психологічний, а з іншого – практичний запобіжник у випадку, скажімо, "зловживання" безвізовим режимом", – пояснив він.

"Наприклад, виникають якісь системні порушення або злочинні схеми з доступом на територію держав-членів Європейського союзу. І механізм призупинення міг би бути застосований до того чи іншого державі", – додав дипломат.

За словами Лубківського, залишається питанням, як цей механізм повинен вводитися в дію.

"Отже, починається діалог між інститутами і дискусія навколо повноважень. Але в рамках цього діалогу існують ще й політичні інтереси різних держав-членів ЄС. Обумовлені виборами, які наближаються. І страх, домінуючий в кількох столицях, у тому, що позитивне рішення щодо безвиза викличе ті електоральні настрої, які можуть коштувати влади", – пояснив колишній заступник голови МЗС.

Як повідомляв "Оглядач", президент України Петро Порошенко заявив, що переговори щодо скасування візового режиму для України між Європарламентом і Європейською радою будуть завершені до кінця 2017 року.

Європарламент прийняв рішення розглянути питання щодо механізму призупинення безвиза в січні 2017 року. Комітет з громадянських свобод та внутрішніх справ Європейського парламенту (LIBE) 8 грудня буде розглядати питання механізм зупинення.