Павло Вовк, очільник Окружного адміністративного суду Києва, 23 грудня отримав від детективів Національного антикорупційного бюро повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду.

Про це повідомили у пресслужбі НАБУ та оприлюднили відео.

На кадрах видно, як детективи вручають повістку Вовку, коли той сідає в авто, але, зачиняючи двері, він викидає документ. Вовка чекають у суді 5 січня 2021 року.

У НАБУ розповідають, що вручення повістки відбулося під час святкування, організованого колишнім народним депутатом, президентом одного із юридичних вишів, але його імʼя не називають. На цьому святкуванні Вовк перебував як запрошений гість.

При цьому, Сергій Лещенко повідомляє, що це сталося на новорічному корпоративі у Сергія Ківалова в київській філії його одеського університету.

У середу ввечері НАБУ словами глави Окружного суду Києва Павла Вовка і вручило йому повістку в Антикорупційний суд для обрання запобіжного заходу. Це сталося на новорічному корпоративі у Сергія Ківалова в київській філії його одеського університету. До слова, на святкуванні був і голова Конституційного суду Олександр Тупицький.

Як пояснили в НАБУ, за таких обставин Вовку вручали виклик на допит через те, що він вже понад 3 місяці ігнорує обов’язок з’явитися до слідчого судді як підозрюваний.

Ще з жовтня 2020 року в Антикорупційному суді є клопотання про обрання запобіжного заходу. Та судове засідання досі не відбулося, бо Павло Вовк не з’являється на засідання.

Нагадаємо, що прокурори САП і детективи НАБУ в п’ятницю, 17 липня, повідомили про підозру голові Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК), а також його заступнику, п’ятьом суддям і голові Державної судової адміністрації України.

Слідство встановило, що вищевказані особи (12 чоловік) на чолі з головою ОАСК діяли в рамках злочинної організації, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод в їх роботі.

За версією слідства, вказана злочинна організація брала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних і бізнесових кіл.

Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подачі штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій або осіб свого ж суду з подальшим їх розглядом із заздалегідь визначеним результатом.

Відзначимо, що на сайті президента з’явилась петиція про ліквідацію ОАСК, яку вже підписали 25 тисяч громадян. Її тепер має розглянути президент Володимир Зеленський. Власне, він зараз консультується щодо цього.

Також нещодавно стало відомо, що Вища рада правосуддя отримала звернення від Зеленського і надаватиме свою позицію. Втім, вони можуть заперечити ліквідацію, але їхню думку не обов’язково враховують.