В Україні наступного року планується розпочати будівництво нового сучасного інфекційного інституту. Про це заявив Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю виданню “Фокус”.

“Зараз готується пропозиція щодо нового сучасного інфекційного інституту, який почнемо будувати в наступному році”, – сказав Зеленський.

Крім того, за його словами, із початком пандемії COVID-19 “дістали всіх інфекціоністів з різних куточків країни, дали їм роботу, зарплату”.

Також Президент зазначив, що бюрократія допомогла Україні зберегти лікарні, які могли бути закриті у зв’язку з медичною реформою.

“Історія зі скороченням лікарень. Слава Богу, що у нас така бюрократія і ми такі менеджери, що не встигли відповідно до планів реформи закрити лікарні. І всі вони працюють. Якщо у світі зараз відкривають і щось будують, у нас все є”, – зауважив Президент.

Окрім цього, Зеленський заявив, що міністр охорони здоров’я Максим Степанов має завдання, аби Україна отримала вакцину він коронавірусу “наприкінці січня, в крайньому разі в лютому”.

У такий спосіб він відповів на питання, чи вважає він чинного міністра ефективним на своїй посаді.

“Ні, я не можу так сказати. Результат ми з вами побачимо в лютому і березні наступного року. Я поставив йому завдання: ми повинні отримати вакцину наприкінці січня, в крайньому випадку в лютому” , – відповів Зеленський.

Втім, за дуже оптимістичними прогнозами чиновників, перші партії вакцини можуть надійти до України набагато пізніше, ніж у січні, – орієнтовно навесні або на початку літа 2021 року.

Щеплення від коронавірусу, тим часом, вже почали зокрема США, Канада, Велика Британія. До того ж, масова вакцинація починається у деяких країнах Латинської Америки – Мексиці, Чилі та Коста-Риці.

Україна ж тільки веде переговори про закупівлю вакцин з виробниками.

Необхідність якнайшвидше вакцинувати українців Зеленський назвав найскладнішим завданням пана Степанова.

“Вважаю, це буде найскладніший виклик для міністра Степанова. Тому що ми не входимо до переліку пріоритетних країн, які найближчим часом отримають вакцину. І ось тут виявляється – міністр чи не міністр”, – сказав він.

“Бо якщо твоя країна не входить до списку тих, кому і так нададуть вакцину, і так все буде нормально, і так будуть великі доплати лікарям, ти повинен зробити все, щоб ми опинилися в цьому списку. Це і є перевірка”, – додав він.

Крім того, на думку президента, Максим Степанов, на адресу якого лунає багато критики з огляду на стратегію України в боротьбі з коронавірусом, є “найміцнішим з усіх”, хто перед тим обіймав цю посаду.

“Він найміцніший з усіх, хто був. Це точно. Він намагається”, – сказав Зеленський.