Міністр охорони здоров’я Максим Степанов наполягає на продовженні жорсткого карантину і після 24 січня.

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Україна 24”, інформує “Укрінформ”.

Глава МОЗ заявив, що разом з провідними епідеміологами України наполягає на продовженні локдауну. І саме при таких обставинах, як зараз, підкреслив він.

За словами Степанова, карантин потрібно продовжити через січневі свята, під час яких велика кількість людей взяли участь в масових святкуваннях. Також люди їздили до родичів, багато переміщалися.

“Все це потенційно дуже сильно вплине на зростання числа інфікованих COVID-19”, – зазначив міністр охорони здоров’я.

Також, додав він, щорічно спостерігається сезонне збільшення кількості хворих на грип, яке починається саме в січні. Тому дуже важливо на цьому піку ліквідувати зростання.

Степанов пояснив, що грип передається так само, як і коронавірус, і цю хворобу можна запобігти припиненням контактів між людьми. Тому що і грип, і COVID-19 мають однакові ускладнення.

“Іноді вони потребують лікування в закладах охорони здоров’я. І ми зацікавлені в тому, щоб не було ні в якому разі критичного навантаження на медичну систему”, – підсумував глава МОЗ.

Міністерство культури не підтримає ідею міністра охорони здоров’я Максима Степанова про продовження локдауну після 24 січня через того, що вона може завдати сильної шкоди шоу-бізнесу, креативним індустріям, малому і середньому бізнесу.

Про це глава Мінкульту Олександр Ткаченко написав в Telegram.

Ткаченко нагадав, що жорсткий карантин почався всього 5 днів тому, а Степанов вже пропонує його продовжити.

“Перед тим, як приймати такі рішення, хочу запитати у колеги – чи не зарано з висновками? Хотілося б побачити конкретні факти, які є підставою для цього. Інакше це стане вирішальним ударом по сфері культури та креативним індустріям, які, я підкреслюю, суворо дотримуються вимог обмежень. Так і в цілому ударом по всьому малому і середньому бізнесу “, – написав він.

У телеграм-каналі “Легитимный live” також не обійшли стороною цю тему:

“Міністр охорони здоров’я Степанов хоче продовжити локдаун в Україні і після 24 січня. Він мотивує це зростанням захворюваності коронавірусом після свят і сплеском грипу. Відзначимо, що в медичному середовищі ходять стійкі чутки про недостовірність статистики МОЗ – кількість тестів штучно занижувалася. Тому в реальності картина з захворюваністю інша. Карантин повинен допомогти знизити число заражених, але за умови його послідовності. З іншого боку економіка не витримає, поставивши багатьох громадян на межу розорення “.

Як пишуть в телеграм-каналі “Резидент” з посиланням на свої джерела в Офісі президента: заяви Степанова це самодіяльність з метою відвести від себе удар.

“Наше джерело в ОП розповло, що Президент проти продовження локдауну, а заяви Степанова це самодіяльність! Міністр охорони здоров’я хоче продовжити політичний локдаун на 2 тижні, щоб уникнути стрибка заражених COVID-19 в лютому і таким способом відвести від себе удар”.

Цю інформацію підтверджують і в телеграм-каналі “Наблюдатель”, там уточнюють, що:

“В Офісі президента не мають наміру продовжувати локдаун, тому що негативна реакція суспільства не стала на користь рейтингу президента. При цьому Степанов все ж наполягає на продовженні, щоб знизити рівень захворюваності. Якщо в ОП продовжать локдаун, це викличе ще більш бурхливу реакцію в суспільстві, на тлі підвищених тарифів “.