Росія неодноразово використовувала Раду Безпеки ООН як майданчик для просування пропагандистських наративів та брехливого висвітлення власних злочинів в Україні. Нічим не відрізнявся й виступ глави МЗС РФ Сєргєя Лаврова на останньому засіданні організації у Нью-Йорку 22 вересня, після якого російський дипломат швидко покинув залу, не дочекавшись закінчення зустрічі.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у своїй промові зазначив, що його колега «втік та само майстерно, як солдати РФ з поля бою», натякаючи на ганебну поразку ворога на Харківщині.

Зазначимо, що Лавров прибув на засідання Радбезу, присвячене ситуації в Україні, із запізненням на півтори години й лише на свій виступ. У своєму виступі він зокрема заявив, що “Україна остаточно перетворилася в тоталітарну державу неонацистського роду”. Лавров знову звинувачував «київський режим» у «свавіллі», «злочинах» і «нацизмі». Також він не згаяв чергової можливості пожалітися на те, що США «прикривають усі злодіяння» України.

Після виступу глава МЗС Росії одразу пішов із засідання Радбезу. Як зауважили західні журналісти, на обличчі наступного доповідача, міністрові закордонних справ Британії Джеймса Клеверлі, було помітно “вираз зневаги”.

Глава українського МЗС вкотре відзначив насиченість промови Лаврова пропагандистськими гаслами, штампами та необґрунтованими звинуваченнями на адресу України.

Кулеба підкреслив неприпустимість подібних заяв з боку представників дипломатії на найвищому рівні, особливо наголосивши на тому, що під час виступу Лавров лайливо обізвав Президента України Володимира Зеленського.

Єдине, що заслуговує на реакцію в сьогоднішньому російському виступі, з усього потоку цієї брехні, — це неприйнятний жаргон, використаний російським представником щодо президента України… А ще я помітив, що російські дипломати тікають так само майстерно, як російські солдати, — сказав український міністр.

Дмитро Кулеба підкреслив в ООН важливість надання Україні необхідної зброї та притягнення росії до відповідальності для уникнення подальших звірств.

Про це він заявив журналістам перед засіданням Ради Безпеки ООН високого рівня в четвер, яке обговорює питання притягнення росії до відповідальності за вторгнення в Україну.

Найкращий спосіб не допустити подальших російських звірств, зупинити путіна – це надати Україні всю необхідну зброю, яка дасть нам змогу звільнити наші території і врятувати людей від убивств, катувань та інші злочинів російської армії на території України.

Щодо боротьби з безкарністю, то слід було б надати Міжнародному кримінальному суду всі можливості для притягнення винних у злочинах проти людяності, воєнних злочинах, злочині геноциду, а також створити спеціальний трибунал, щоб судити росію за злочин агресії, зазначив Кулеба. Проте, за його словами, «з юридичних причин МКС не може цього зробити, але злочин агресії не повинен залишитися безкарним».

Росія «ніколи не ратифікує поправку, яка дозволяє судити цю країну за злочин агресії». Але ми знайдемо вихід. Ми знайдемо рішення…Правосуддя – це також зброя, і важливо, щоб ми використовували її повною мірою.

Україна працюватиме з усіма країнами, які готові боротися з безкарністю і протистояти злу міжнародних злочинів.

Ніщо не зупинить нас. Правосуддя і спеціальне міжнародне правосуддя потребує часу, але я запевняю вас, що разом ми переможемо і справедливість візьме гору, – наголосив Кулеба.

Також на засіданні Ради безпеки ООН Глава МЗС України висловився щодо членства України в НАТО. Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що на його думку, зараз НАТО хоче приєднатися до України, а не навпаки.

 Я думаю, що НАТО зараз хоче приєднатися до України, – відповів він.