Справа екс-міністра інфраструктури Володимира Омеляна Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала до Вищого антикорупційного суду.

Як повідомляє САП в Facebook, нібито незаконні дії екс-міністра призвели до недоотримання держбюджетом 30,5 млн гривень.

За даними слідства, в грудні 2017 року Омелян видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. У той же час, один з цих зборів – адміністративний – є прибутковою частиною державного бюджету. Тому змінити його розмір могла тільки Верховна Рада, а не міністр.

До того ж, Міністерство фінансів України виступало проти зменшення всіх портових зборів, серед іншого, підкреслюючи, що зменшення саме адміністративного збору призведе до недоотримання доходів до державного бюджету. Про це Мінфін неодноразово інформував міністра інфраструктури.

“В результаті рішення екс-чиновника про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до недонадходження до державного бюджету в 2018 році 30,4 млн гривень: з очікуваних 203,5 млн гривень отримано 173,1 млн гривень. Ці дані підтверджені Держаудитслужбою і судовою експертизою. Згодом Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети”, – йдеться в повідомленні.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснювали при процесуальному керівництві САП і оперативному супроводі ГУ КЗЕ СБ України з 11 листопада 2019 року.

На сьогодні обвинувальний акт по ч.2 ст.211 (видання службовою особою нормативно-правового акта, який зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах) КК України направлено до ВАКС для розгляду по суті.

Про дату і час підготовчого засідання буде повідомлено додатково.