"Договір про дружбу" не розривається, а припиняє дію через непродовження.

Президент Петро Порошенко заявив, що має намір повідомити РФ про непродовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією до 30 вересня.

Про це він повідомив під час зустрічі з лідерами фракцій Верховної Ради в Адміністрації президента, пише у понеділок, 3 вересня, "Українська правда".

Порошенко наголосив, що даний договір не розривається, а припиняє свою дію через його непродовження.

"Наголошую, що він не розривається, оскільки це складна і довга процедура, а він припиняє свою дію в зв'язку з непродовженням", – сказав Порошенко.

За його словами, прийняття відповідного рішення є виключно компетенцією президента України.

"Я планую найближчим часом з цього приводу після внесення пропозицій міністерством закордонних справ провести засідання РНБО і в термін до 30 вересня спрямувати за своїм підписом повідомлення РФ про непродовження дії зазначеної угоди", – зазначив президент

Порошенко додав, що це рішення не потребує голосування у парламенті.

"Але, безумовно, я хотів би провести з цього приводу консультації для того, щоб врахувати позицію, думку парламенту і РНБО", – зауважив він.

Популярне: Українці розбилися в авіакатастрофі: перші подробиці


Нагадаємо, наприкінці серпня міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що МЗС України підготував пакет документів, необхідних для розірвання так званого "договору про дружбу" з Росією.

Можливе розірвання двостороннього договору прокоментував глава комітету так званої "Держдуми" у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Леонід Калашніков. "Особливого сенсу цей договір вже не несе. Наслідків ніяких особливих реальних практичних не буде. З іншого боку, морально-політичних не буде зобов'язань у Росії здійснювати ті або інші угоди", – сказав він.