Співробітник ГРУ Костянтин Килимник і акціонер української медіагрупи «Інтер» Сергій Льовочкін незаконно відвідали інавгурацію президента Трампа. Квитки за $50 тис їм продав Сем Петтен — партнер політтехнолога Пола Манафорта

Про це повідомляють американські журналісти.

Так, квитки були виставлені на продаж за 50 тисяч доларів, а викуплені через один з банківських рахунків на Кіпрі. Не дивлячись на те, що прокурори відмовилися називати імена людей, які купили квитки, журналістам вдалося роздобути цю інформацію.

Покупцями були співробітник ГРУ Костянтин Килимник і український олігарх Сергій Льовочкін. Пізніше цю інформацію підтвердив і «розколовся» партнер Манафорта.

Більш того, він також вирішив піти на угоду з американським слідством.

Додамо, суд присяжних в американському місті Олександрія визнав Пола Манафорта винним за 8 пунктами звинувачення з 18. «Федеральне судове журі у Вірджинії заявило, що винесло вердикт у суді над колишнім главою передвиборної кампанії президента Дональда Трампа Полом Манафортом», — йдеться в повідомленні.

Популярне: Українці розбилися в авіакатастрофі: перші подробиці

Водночас, засудження екс-керівника штабу Трампа та колишнього політтехнолога Януковича Пола Манафорта не має прямого стосунку до України. Навряд чи це вплине на когось із нинішніх українських політиків або допоможе в розслідуванні справи про "чорну касу" Партії регіонів.

Про це розповів політичний експерт Андрій Вігірінський.

"Манафорт ухилився від податків у США, і ми не можемо за аналогією проводити таке розслідування. Україна може звернутися до США, щоб нам надали частину легалізованих доказів. На рахунки яких компаній з України чи пов’язаних з Україною, він отримував кошти. І далі ми можемо розслідувати, кому ці компанії належали. Чи є їхні бенефіціари громадянами України? Ким вони були на момент перерахування грошей? Главами держадміністрацій, народними депутатами? Але сумнівно, що в цих офшорних компаніях Льовочкін чи Ахметов є записаними як власники", – вважає Вігірінський.

В Україні розслідується справа про незаконне виведення коштів з України представниками Партії регіонів. Але під час встановлення всього ланцюжка політична складова загубиться. Навряд чи офіційно Льовочкін перераховував гроші тому ж Манафорту. І довести зв'язок Льовочкіна з офшорними компаніями, через які проходили гроші, складно. За цей період часу ці компанії могло бути ліквідовано,– зазначає Андрій Вігірінський.