Я не дуже люблю виносити сміття з хати, але ситуація, що склалася, підштовхнула мене написати цей текст.

Почитайте і зробіть для себе висновки, повідомляє Корупція. інфо

Вранці 26-го жовтня недоля занесла мене в їдальню УКУ, яка по суті належить компанії Fest Lokal і нею же обслуговується. Ближче до вечора почало крутити живіт, до ночі піднялася температура і з'явилися всі симптоми харчового отруєння.

Якщо не вдаватися в подробиці, то 27-го жовтня я поступив у відділення Львівської комунальної інфекційної лікарні з температурою 42 і підозрою на сальмонельоз.

На місці з'ясувалося, що таких як я ще близько шести осіб, за наступні два дні ця цифра зросла до дюжини постраждалих зі схожою симптоматикою.

Що знаково, всі ці люди в період 26-го і 27-го жовтня харчувалися в тій самій злощасній їдальні Феста. Або, як в УКУ називають її, – трапезній.

Як бачимо, маємо факт масового харчового отруєння, що підпадає під ч.1 ст.325 (щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) КК України.

Говорячи наперед, скажу, що у всіх, які отруїлися в той період в фестовской їдальні, підтвердився діагноз сальмонельоз з його "прекрасною" симптоматикою.

За час перебування в лікарні, в паузах між прийомом антибіотиків, крапельницями, аналізами крові з вени, пальця і ​​мазками з дупи, до нас приходили журналісти, санепідеміологи і, звичайно ж, дуже стривожені представники компанії Fest Lokal.

З переляканими очима вони пропонували допомогу, питали, чи маємо ми до них якісь претензії і просили не озвучувати подробиці міліції, якщо та прийде. Мовляв, ми вам все компенсуємо, не переживайте.

І ось тут починається найцікавіше. Після того, як у мене офіційно підтвердився діагноз, лікування і новин про те, що отруєння пройшло успішно, я почав спілкуватися з юристом компанії Віталієм.

Цей період тривав близько двох тижнів. На першій зустрічі Віталій чесно компенсував мені витрати на лікування (сума не така вже й велика, але це неважливо). І коли зайшла розмова про те, як же бути з двома тижнями, викресленими з життя, мені пропонують компенсацію бофонами. Бофонами, Карл!

Якщо ви не в курсі, то Локаль має свою програму лояльності – карти, на які накопичуються бонусні бали при розрахунку всередині мережі. Ці бонусні бали і називаються бофонами. Їх можна витрачати на оплату їжі в фестовских ресторанах і, як мені відомо, в магазинах мережі. На алкоголь, до речі, їх дія не поширюється.

А тепер уявіть ситуацію – ви тільки що отруїлися в одному із закладів мережі, після чого провели п'ять діб на туалеті, а як компенсацію вам пропонують піти ще поїсти там же. Класно?

А представники компанії вирішили, що може пройде – логічно, що для них це економічно більш вигідне рішення. Справа не в тому, що я в принципі вкрай рідко ходжу в закладу Фесту і нічого не купую в їх магазинах з тієї причини, що їх поруч з моїм будинком немає. Справа в самому ставленні – так ось прийти і ще повитирати об тебе ноги.

Зрозуміло, що я чемно відмовився. На що юрист сказав, щоб я озвучив своє бачення вирішення проблеми. Йому або їх HR-у Natalia Maziar, з якої я теж спілкувався з мого випадку, і з якою ми знайомі на рівні "привіт-пока".

11 листопада, в особистому фейсбук-листуванні я озвучив своє бачення вирішення конфлікту у вигляді невеликої фінансової компенсації. Після чого Наталя раз відписала мені, що озвучить все начальству і швидко повернеться з відповіддю.

14 листопада ввечері у нас відбувся телефонний дзвінок, в якому Наталя сказала, що передала все Дмитру Герасимову (один із співвласників мережі) і найближчим часом буде відомий результат.

Після цього вона припинила контактувати зі мною, не відповідала в месенджері і не брала слухавку.

В результаті, в четвер, 17-го листопада, я додзвонився до юриста Феста. У нас відбулась, коротка, але, м'яко кажучи, дивна розмова, результатом якого і є цей текст.

На моє запитання, що відбувається, мені відповіли, що Фест не готовий говорити, а також ні про жодну компенсацію не може бути і мова, хіба тільки на лікування, якщо ще буде.

Тоді я відповів, що по-перше, щоб сказати, це не треба було чекати мого дзвінка і морозитися три дні, що це банальна неповага. На що отримав відповідь від юриста, що це я виявив неповагу, запросивши компенсацію за втрачене здоров'я і час, і вони взагалі не розуміють суть моїх претензій. Після чого наша розмова припинився.

Тобто в свідомості компанії Фест, якщо ти поїв в їхньому закладі і отримав сальмонельоз, після чого випав з життя, своїм станом перелякав рідних і близьких, які не спали ночами, щоб допомогти тобі, брали відгули на роботі, а потім просиш у винуватців "торжества" хоч якось це компенсувати – ти проявляєш неповагу. Ось такі справи.

До цієї розмови я абсолютно спокійно ставився до ситуації. Я прекрасно розумію, що від такого ніхто не застрахований і таке могло статися де завгодно (правда, в фестовских закладах це вже другий випадок масового отруєння на сальмонельоз за останні півтора року).

Всяке буває. Накосячили, вибачся, виправ помилку, будь людиною і старайся , щоб більше таке не повторювалося. Але після описаної вище ситуації я розумію, що все це не про компанію Fest Lokal, де мінімізація витрат стоїть вище будь-якої честі і поваги не те що до клієнтів, банально до людей.

Вони можуть багато розповідати про те, як вони допомагають будувати нову країну, почали з себе і ось цю всю "соціальну відповідальність", але коли трапляються такі випадки, безжальній корпоративній машині глибоко насрати і на цю країну, і на її жителів. Майже впевнений, що якби повторилася така ситуація з іноземцем, дії компанії були б кардинально іншими.
Така ось історія.

Цей текст написаний не для того, щоб "помститися" компанії або її представникам, виплеснути злість, яка насправді не злість, а банальне розчарування. Якраз навпаки – я хочу попередити її всіх поточних і майбутніх клієнтів.

Знайте, на що ви можете розраховувати, якщо раптом отруїтеся в будь-якому з десятків закладів холдингу Хуйових емоцій! Fest.

Тому, будь ласка, максимально розповсюдьте цей пост. Цій країні потрібно більше бізнесів з людським обличчям, а не навпаки.

На логічне запитання про компенсацію через суд відповім – в нашій законі дуже розмите поняття моральної шкоди, воно майже не доказове. Юристи компанії це прекрасно знають, тому і поводяться так по-хамськи. Максимум, що я можу, це викинути час і гроші на суднову тяганину, яка з імовірністю в 99% ні до чого не приведе.

UPD раз в коментарях запитали, які заклади входять в мережу, нижче наводжу список, який не дасть бренду уникнути знеособлення:
– Реберня під Арсеналом
– Львівська копальня кави
– Криївка
– Мазох кафе
– Перша львівська грільова ресторація м'яса та справедливості
– Під Золотою Розою
– Пошта на Друкарській
– Пстругів хліб та вино
– Біля Діани на Ринку
– Гасова лямпа
– Дім легенд
– Лівий берег
– Львівська майстерня шоклоладу
– Львівські пляцки
– Кавярні Брама
– Театр пива Правда
– Зеник Митник
– П'яна вишня
– Найдорожча ресторація Галічний
– Фест репаблік клаб