Сьогодні, 11 листопада, екс-глава Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі дав в Києві прес-конференцію, на якій відповів на питання про його відставку і озвучив багато цікавих фактів.

Зокрема, Саакашвілі стверджує, що Порошенко за закритими дверима кілька разів пропонував йому стати прем'єр-міністром і очолити президентську партію.

"Я відмовився не тільки очолити його партію, але також і не пішов за списками його партії в Одеському регіоні. Це було моє свідоме рішення і пов'язане воно було з тим, що всі ці партії, особливо пов'язані з владою і президентом, повністю засмічені", – повідомляє Корупція. інфо

Тепер же після звільнення Саакашвілі заявив, що президент йому більше "не указ" і він буде говорити з Порошенком тільки про перезавантаження влади в Україні – позачергові парламентські вибори.

Він каже, що Порошенко мав шанс використовувати його для правильної мети. Однак, за словами Саакашвілі, його втягнули в інтриги, "свої олігархічні гри", передвиборну агітацію в Чернігові, що він "робив на свій сором". Саакашвілі також поскаржився, що став своєрідним інструментом для відставки Арсенія Яценюка з посади прем'єр-міністра. Хоча саму відставку Яценюка він вважає правильною.

"У нього (у Порошенка – ред.) був шанс використати мене для реальних реформ в цій країні. Але виявилося, що реформи і його добробут суперечать один одному. І я тут тому, що я хочу, вже безвідносно від його волі, використовувати мій досвід для реальних реформ і змін в Україні, на благо українських громадян. І зараз вже він мені не указ", – підкреслив Саакашвілі.

З Порошенко екс-губернатор планує зустрітися наступного разу тільки тоді, коли "буде юридичне питання зміни влади в Україні".

"Я прийду до нього за процедурами зміни влади і призначення нових виборів. Я прийду тільки тоді до Порошенка, коли він буде готовий призначити нові вибори до Верховної Ради. До цього жодної зустрічі у мене з ним не буде. Тому що, при всій повазі до інституту президентства, при тому, що у мене особисто немає до нього жодних поганих почуттів… Більш того, є теплі почуття… Але мені на цьому етапі з президентом, на відміну від багатьох опозиціонерів, які з заднього ганку Адміністрації президента регулярно туди забігали, а у мене був там кабінет і я це знаю, туди шлях замовлений. у мене зараз буде розмова з народом України, з звичайними людьми, які страждають, зокрема і від його політики", – підкреслив Саакашвілі.

Нинішню ситуацію в Україні Саакашвілі порівнює з Грузією в 2001 році.

"Я себе відчуваю зараз в Україні, як в Грузії в 2001 році. Коли я пішов з уряду Шеварднадзе, я закликав до дострокових виборів, ми домоглися тоді дострокових президентських виборів і змінили владу", – зазначив політик.

Щодо повернення до політичної і державної діяльності в самій Грузії, Саакашвілі зазначив, що не збирається цього робити.

"Людина не може бути на два фронти. Я, звичайно, буду підтримувати моїх соратників в Грузії, але я чітко заявив, що як би не закінчилися вибори в Грузії, я туди не буду повертатися працювати", – підкреслив він.

Саакашвілі також заявив, що має тільки одне громадянство – українське, і зазначив, що знає багатьох політиків, які, крім українського, мають ще й грецьке, угорське, панамський, ізраїльське, швейцарське і інші громадянства.