Хто залишив українців без віз, а хто видає мультивізи: "Шенген" в цифрах

2016 року стало більше відмов у видачі шенгенських віз, але і кількість виданих дозволів на в'їзд до Європи зросла, – Корупція Інфо

Популярне: ЯКЕ ЗВІРСТВО: Скандального політичного діяча Дарта Вейдера підірвали в машині разом з ДІТЬМИ!(ФОТО)


Поки ми чекаємо голосування Європарламенту за український безвіз, а Грузія святкує вступ в дію свого безвізового режиму, Єврокомісія опублікувала статистику щодо Шенгенської зони, в тому числі і по Україні за минулий рік. "Сегодня" проаналізувала звіт і з'ясувала, до яких консульств українці частіше зверталися за візою, хто нас більше всіх любить і, навпаки, ображає відмовами.


ПЛЮС 180 ТИС. Якщо порівнювати з 2015-м, то число українців, які хотіли оформити "шенген" минулого року, зросла майже на 13%. Два роки тому його намагалися отримати 1,2 млн осіб, 2016-го ця кількість збільшилася до 1,4 млн. Відповідно, зросла абсолютна кількість відмов – з 40 до 45 тис. осіб. Але ця неприємна статистика перекривається загальними цифрами: сьогодні можна, навпаки, говорити про збільшення кількості тих, хто все ж отримав шенгенську візу, – на 180 тис. осіб.


Лідером за виданими українцям віз вже кілька років залишається Польща: за минулий рік вона видала 560 тис. віз. Але варто зазначити, що майже у всіх консульствах Польщі в Україні (всього їх шість: в Харкові, Києві, Луцьку, Львові, Одесі та Вінниці) зросла кількість відмов. Наприклад, якщо 2015 року консульство в Києві відмовило тільки 1,8% претендентів, то 2016-го – 4,2%. Винятком стало лише представництво у Вінниці, яке все одно залишилося "найнегативнішим" з усіх – замість 12% відмов стало 7%.


Найнелояльнішою до українців у візовому питанні є Чехія, яка і раніше була одним з лідерів за кількістю відмов. 2015 року чехи відмовили 4,2% українських аплікантів (2,7 тис. осіб), а минулого року – вже 6,5% (5,7 тис.).


ВИННІ САМІ. "Кількість відмов, що почастішали, пояснюється насамперед тим, що українці стали частіше їздити до зони "шенген ". Тільки за минулий рік кількість візових заяв збільшилася майже на 200 тис., – говорить менеджер столичного турагентства Владислав Кіфарук. – А консульства, в свою чергу , стали набагато ретельніше перевіряти документи туристів".
Туроператори кажуть: більшість відмов у минулому році обґрунтовані, і, зазвичай, в них винні самі заявники. "Польща останнім часом багато уваги приділяє перевірці мети поїздки.

Почастішали випадки, коли люди в'їжджали до країни за туристичною візою, але залишалися там працювати, – розповіла нам турагент Аліна Чепурко. – Крім того, Чехія, Німеччина і Швеція частіше стали перевіряти відомості про туристів – з місця роботи, з банку. Тим більше що зараз зробити це стало простіше – багато банків надають таку інформацію за номером довідки".

ГАРНІ НОВИНИ.

Водночас все лояльнішою до українців стає Литва. Так, 2015 року у візах було відмовлено тільки одному відсотку українців (з майже 75 тис. тих, хто подав документи), а минулого року цей показник впав ще нижче – до 0,2%. Таким чином, з 90 тис. претендентів "шенгену" його не отримали тільки 167 осіб.

Позитивні сигнали в цьому питанні йдуть і з Австрії: 2015 року країна відмовила 223 українцям (1,1% від тих, хто подав документи), а цього року їх число знизилося до 207 (0,9%). Це при тому, що кількість бажаючих отримати візу в австрійському консульстві збільшилася на 3000 осіб. Нарешті, якщо говорити про максимальну лояльність, то тут лідером виявилася Словенія – всього 75 негативних рішень. Балканська країна схвалила 98,5% запитів (майже 5000 осіб).


Мультивізи. Окремо варто звернути увагу і на зміни кількості мультивіз, які дозволяють багаторазові в'їзди до Шенгенської зони. Цього року більше всіх їх видали Нідерланди – 82%, що вище за показник 2015 року на 13%. Таким чином, з 29 тис. виданих Нідерландами віз 24 тис. – мультивізи. Друге місце займає Литва з 78%, яка скоротила показник позаминулого року майже на 1,5%.

Бронзовим призером рейтингу самих "мультидружніх" країн стала Польща – торік кількість таких віз, виданих консульством Польщі, зросла на більш ніж 3,5%, склавши 76% від усіх віз. Особлива ситуація склалася зі Словенією. Якщо 2015 року ця країна видала українцям 99,7% мультивіз від загального числа, то минулого року ця цифра не досягла навіть 40%.