Цьогоріч аграрії констатують рекордні збори зернових культур та овочів в Україні. У департаменті агропромислового розвитку Львівщини повідомляють, що, наприклад, картоплею Львівщина може нагодувати іще одну таку ж за кількістю населення область. Втім, експерти кажуть, що на здешевлення продуктів сподіватися не варто. Мовляв, щедрий врожай не компенсує нинішніх високих цін на пальне та електроенергію.

Про це йдеться у сюжеті програми новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00) репортера Ірини Сало. 

Адміністрація області уже веде перемовини з італійськими інвесторами про те, щоб вони взялися переробляти львівську картоплю на чіпси. Втім, поки що безрезультатно.

Фермери розповідають, що великий відсоток культури за зиму просто згниває. Щоправда, частину надврожаю вони вже почали використовувати як корм для худоби.«За 23 роки незалежності харчопереробні підприємства на Львівщині є знищені.  У нас немає жодного заводу по переробці і виробництві круп. У нас навіть немає заводу макаронних виробів», – розповідає директор департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Осип Магура.

Відтак, селянин з позаплановою родючістю власних  городів повинні справлятися самотужки. Вони здають продукцію на місцеві ринки або ж самі її продають.

До слова, Радехівський цукровий завод – єдиний в області, що й досі працює. Відтак, в області таки є куди здавати цукрові буряки. Щоправда, через відсутність підприємств-конкурентів, до Радехівського заводу звозять цукровий буряк не лише із Львівщини, а й Тернопільщини та Рівненщини.

 

 

Джерело: zik.ua