382dafa76812cfa97b9cc34e30229005

Конфлікт, що розгортається на Сході України, має комплексний і довгостроковий характер. 

Такої думки дотримується секретар РНБО Олександр Турчинов у доктринальній статті "Сучасні виклики України в умовах кризи світового порядку", надрукованій в американському аналітичному журналі The American Інтерест, передає Корупція.Інфо.     

"За багатьма ознаками цей конфлікт разом з війною на Близькому Сході, нестабільністю і військовими конфліктами в Північній Африці, зростанням напруженості у відносинах Китаю з Японією і В'єтнамом, агресивними провокаціями КНДР проти Південної Кореї, є симптомом наростаючої кризи глобальної системи міжнародної безпеки і дестабілізації світового порядку в цілому", – написав Турчинов. 

На його думку, в середньостроковій перспективі можливий значний зростання масштабів та інтенсивності існуючих конфліктів у США, країн ЄС, КНР, РФ, Індії, Пакистану, Туреччини, Ірану та Ізраїлю. За його словами, такі тенденції можуть поставити світ на межу загальносвітового військового конфлікту, який, у свою чергу, може являти собою як повномасштабну війну з можливим застосуванням ядерної та інших видів зброї масового ураження, так і систему менших конфліктів різного ступеня інтенсивності, результатами яких стане формування нового світового порядку.     

"Для України це означатиме можливість залучення в континентальну війну, імовірність якої підвищується через масового мілітаристського психозу, що охопила Російську Федерацію. Мілітаристське безумство зростає на тлі відвертої неспроможності Кремля вирішувати нагальні внутрішньополітичні, економічні та соціальні проблеми без експлуатації імперсько-шовіністичних ідеологем і фантомів зовнішніх ворогів. Психологічні комплекси та пропагандистські кліше сталінського СРСР вигадливо переплелися в сучасній Росії з уявленнями і стереотипами гітлерівської Німеччини: "фортеця в облозі" сюрреалістично поєднується зі "змовами зрадників" і "ударом ножем у спину", – пише голова РНБО. 

На думку політика, зупинити такий сценарій може підвищення стандартів НАТО, згуртованість країн у вирішенні конфліктів і закінчення війни на Донбасі.