Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба похвалив турецькі безпілотники, заявивши, що Україна купує їх для захисту.

Про це Кулеба заявив в інтерв’ю Anadolu Agency.

Відповідаючи на запитання журналістів у кулуарах Анталійського форуму дипломатії, Дмитро Кулеба сказав, що Україна купує турецькі безпілотники, “оскільки турецькі безпілотники дуже хороші”.

“Безпілотники потрібні для стримування Росії, щоб Росія двічі подумала перед плануванням будь-якої ескалації або будь-якого масштабного нападу на Україну”, – додав міністр.

Також Кулеба заявив, що Туреччина не схилилася під тиском Росії, оскільки це країна, яка поважає себе і має повагу з боку інших країн.

“Стратегічно ми хочемо зробити дві речі. Ми хочемо, щоб турецькі безпілотники були оснащені українськими двигунами. І ми хочемо локалізувати виробництво безпілотників в Україні. Ми працюємо з нашими турецькими партнерами над цим. Я думаю, що з часом все вдасться”, – сказав Кулеба.

Зазначимо, що міністри закондонних справ України і Туреччини Микола Кулеба та Мевлют Чавушоглу провели переговори під час Анталійського дипломатичного форуму. Вони обговорили підготовку до 10-го засідання Стратегічної ради високого рівня. Про це повідомляє пресслужба МЗС України.

Міністри поспілкувалися щодо посиленої співпраці військово-морських сил обох країн щоб підвищити їх обороноздатність, втілити стандарти НАТО у ВМС України і загалом підвищити рівень безпеки у Чорному морі.

Також  Кулеба висловив вдячність за рішучу підтримку Туреччиною членства України в НАТО, яку вона висловлювала у ході підготовки та під час проведення саміту.