Група хакерів, які розробили вірус Petya.A, вийшли на зв'язок з користувачами американського ресурсу Motherboard, розповівши деякі деталі про вірус Petya
Про це повідомляє Motherboard, – передає Корупція Інфо

Популярне: Прийшов, заплатив, побили! В Дніпрі охоронець інтернет-кафе жорстоко побив відвідувача

 

В повідомлені зазначається, що хакер або група хакерів, які стоять за розробкою вірусу Petya, вперше з моменту атаки, дали про себе знати. 

Творці вірусу спустошили біткоін-гаманець, на рахунку якого було $10 тис., при цьому вірус вимагав за розшифровку файлів по $300, але ті, хто заплатили, ключів не отримали.

Через деякий час група хакерів перевела вкрадені гроші, дрібними сумами, на онлайн-гаманці сайтів Pastebin і DeepPaste – ці сайти часто використовуються хакерами, оскільки, наприклад, DeepPaste, доступний тільки через Tor – браузер, який застосовують для використання глибокого інтернету.  

Потім невідомий, який виступав від імені розробників вірусу, запостив звернення до всіх постраждалих, в якому вимагав 100 біткоінів за повернення їх персональних данних, що еквівалентно $256 тис.

Також повідомляється, що на зв'язок з адміністрацією ресурсу вийшов один з нібито авторів вірусу Petya, і за його словами вони просили таку суму, бо ключ від дешифровки вірусу підійде до всіх комп'ютерів у світі, які вразив цей вірус.

Нагадаємо, 27 червня хакери атакували низку українських банків, енергетичних і транспортних компаній, а також органи влади, заразивши комп'ютери вірусом-здирником.
Кібератаку здійснили з використанням модифікованої під Україну версії вірусу Wanna Cry.
Компанія Microsoft заявила, що програма для звітності та документообігу M.E.doc стала причиною масових кібератак проти України.
Розробники програми M.E.Doc відхрестилися від зараження вірусом-здирником.