204988

У Києві ліквідовано конвертаційний центр, загальний оборот за час роботи якого склав близько 4,1 млрд гривень. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан, передає Корупція.Інфо.

За його словами, це дозволило зловмисникам сформувати незаконний податковий кредит на 246 млн гривень. Крім того, встановлені фірми-вигодонабувачі від незаконної діяльності. Вони розташовувалися в Києві, а також Київській, Одеській, Дніпропетровській, Донецькій і Луганській областях.

"Схема діяльності виявилася стандартною. Учасники центру зареєстрували низку транзитно-конвертаційних підприємств. На їхні рахунки надходили безготівкові кошти від підприємств реального сектора економіки нібито за надані послуги. Це дозволяло учасникам конвертаційного центру формувати незаконний податковий кредит. Ціна таких послуг коливалася і становила 4-6% за операції без ПДВ та 8-10% за операції з ПДВ", – уточнив він.

Білан також повідомив, що податківці провели обшук у машині, якою користувався організатор незаконної схеми. У результаті було виявлено та вилучено понад 315 тис. доларів і майже 1,4 мільйона гривень. Загальна сума вилученої готівки в гривневому еквіваленті становить понад 9,5 мільйона. Крім того, був знайдений пістолет "Форт-17-Р" та боєприпаси до нього.

Наразі слідчі дії тривають. Вживаються заходи для арешту рахунків фіктивних підприємств, а також притягнення винних до кримінальної відповідальності.

204989