З нового року лише половина студентів отримуватимуть гроші за успіхи у навчанні. У Мініосвіти представили нову систему нарахування cтипендій.

Якщо зараз стипендію дають студентам, у яких за семестр середній бал" чотири", то тепер їх призначатимуть тим, хто посів найвищі місця у рейтингу університету, передає Корупція.Інфо

Міносвіти вирішило стипендію збільшити у кілька разів, але платити її будуть лише половині студентам-бюджетникам.

Схема така – вчена рада складає рейтинг. 90% – це успіхи у навчанні, решта – критерії, які розробить виш кожен для себе. Але погодити їх мають спочатку зі студентським самоврядуванням університету.

Рейтинг будується від кращого до гіршого перш за все за результатами навчання. Але з урахуванням інших факторів – наприклад наукова діяльність, спортивна, участь в художній самодіяльності, участь в студентському самоврядуванні, — розповів заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.

756103_1569502
Мінімальна стипендія становитиме 1100 гривень, а відмінники отримуватимуть – 1600 гривень. Майбутнім інженерам та вчителям хімії, фізики, біології і математики платитимуть до 2 тисяч гривень.

За словами чиновника, це дозволить збільшити попит на ці спеціальності, бо вони для економіки дуже потрібні.

У Міносвіти наголосили, що така система виплати стипендії європейська практика. Це нібито стимулює молодь навчатися. Проте самі студенти обурюються тим, що немає гарантій у складанні чесного рейтингу.

756103_1569503

Планують, що за новими правилами на стипендію зможуть претендувати і студенти-контрактники. Вони також можуть потрапити до рейтингу успішності. Проте як працюватиме ця система до кінця поки що не уявляють ні у вишах, ні у самому міністерстві.

Остаточний механізм роботи у міністерстві обіцяють розробити упродовж місяця. Кажуть, якщо бюджет на наступний рій приймуть вчасно, то вже із січня стипендію нараховуватимуть по-новому.