«Райське досьє» – новий грандіозний офшорний скандал, який вже розкрив і, очевидно, ще розкриє найближчим часом фінансові таємниці сильних світу цього. Розслідуванням займається Міжнародний консорціум журналістських розслідувань, передає Корупція.Інфо.


Це близько 200 журналістів з 70 країн світу. «Райське досьє» включає в себе 13 мільйонів 400 тисяч секретних документів юридичної компанії Appleby, зареєстрованої на Бермудах. Поки не ясно, як стався витік настільки колосального обсягу інформації.

У числі тих, хто фігурує в «Райському досьє» – два громадянина України. Це колишній віце-прем'єр Валерій Вощевський і колишній депутат Верховної ради Антон Пригодський.

Популярне: «Рюкзаки Авакова» Суд прийняв рішення щодо сина міністра МВС

Пригодський засідав в Раді з 2006 по 2014 рік. Був членом парламентського комітету з транспорту і комунікацій. До того, як почати політичну кар'єру, працював директором компанії «Емброл», чиї інтереси поширювалися на вугільну промисловість і залізничні перевезення. Вітчизняні ЗМІ називають Пригодського близьким другом Віктора Януковича.

Пан Пригодський зареєстрований як єдиний акціонер компанії TUC Ltd., яка була зареєстрована на Мальті в 2013 році. Родом її діяльності вказана доставка вантажів, включаючи придбання для цих цілей морських суден. Фінансовий звіт із датою початком 2015 року, стверджує станом на 31 грудня 2014 року активи TUC Ltd оцінювалися приблизно в 6,6 мільйона доларів. Компанія будувала торгове судно. У липні 2015 року від імені TUC Ltd в Нідерландах було розміщено замовлення на будівництво 40-метрової моторної яхти Santa Maria T.

Крім того, в грудні 2015 року Пригодський став акціонером компанії Ala Int. Ltd., яка також зареєстрована на Мальті. Компанія існує з 2011 року. Її сфера діяльності включає в себе сільське господарство, нерухомість і придбання прав на інтелектуальну власність.


Валерій Вощевський зайняв пост віце-прем'єра України з питань інфраструктури в грудні 2014 року. Він був висунутий Радикальної партією Олега Ляшка. У вересні 2015 року подав у відставку в зв'язку з виходом Радикальної партії з коаліції. Розгляд заяви про відставку було прийнято Радою тільки з четвертої спроби 17 вересня.

Його депутатські повноваження були припинені достроково у зв'язку з інформацією, поширеною Мустафою Найємом, про причетність Вощевського до розкрадань в «Укравтодорі» та наявності у нього громадянства Мальти. Вощевський тоді назвав це провокацією.

«Райське досьє» показує, що Валерій Вощевський був зареєстрований як один з двох акціонерів і директорів компанії Marfa Holding Ltd., зареєстрованої на Мальті 10 грудня 2013 року. Другим директором і акціонером значиться громадянин Мальти Марвік Борг. Причому частка Вощевського майже в десять разів більше частки Борга.

У жовтні 2017 року Marfa Holding Ltd. ініціювала процедуру ліквідації. Борг пояснив це тим, що спільний бізнес з Вощевським не вийшов. «Ми задумували компанію, щоб розширити мій туристичний бізнес. Але пан Вощевський в силу обставин так і не зміг брати участь в цій справі. Компанія не приступила до робота і була закрита».