624169_5_w_1000

У Санкт-Петербурзі пройшов антивоєнний марш Невським проспектом, що закінчився мітингом на Конюшенній площі, повідомляє Корупція.інфо з посиланням на Укрінформ.

1 травня у петербурзьській політиці традиційний день "водного перемир'я". Дозвіл на ходу Невським проспектом дається всім політичним силам: провладним партіям, неонацистам, лівим, а також лібералам.

Цього року були сформовані дві демократичні колони. У першій йшли представники партій: "Яблуко", РПР-Парнас, "Партія прогресу" (партія Навального) та ін. У другій колоні за прапорами і проєвропейськими гаслами коаліції "Демократичний Санкт-Петербург" зібралися найрізноманітніші сили: Республіканський союз, християнські демократи, "сепаратисти Інгерманландії" (провінція Шведського королівства, відвоювавши яку, Петро I побудував Петербург), "Солідарність", представники ЛГБТ-співтовариства, жертви валютної іпотеки…

На чолі колон йшли найпомітніший з демократичних петербурзьких політиків, депутат місцевих Закзборів, кореспондент "Новой газеты" Борис Вишневський, а також молодший соратник убитого Бориса Нємцова, що приїхав з Москви, Ілля Яшин. Яшин повідомив, що в кінці травня, початку червня опозиція планує провести в Москві великий марш, тематика якого зараз уточнюється і розробляється.

На ході було дуже багато української символіки – прапорів, тризубів. Однією з основних тим демократичної колони ходу була антивоєнна: "Руки геть від України", "Свободу Надії", а також вимога об'єктивного розслідування вбивства Нємцова, у тому числі вимога викликати на допит Рамзана Кадирова.

Всю дорогу колону супроводжували провокатори з прапорами Національно-визвольного руху Росії, "Новоросії". Депутат Петербурзьких Закзборів Віталій Мілонов привів дітей до колони ЛГБТ і зажадав прибрати веселкові прапори, щоб "діти їх не бачили".

Біля виходу на Невський проспект машина звукового супроводу демократичної колони, як і рік тому, заграла гімн України, потім Гімн Росії 1990-х років (музика Глінки), потім гімн Євросоюзу.

З Невського проспекту колони різних політичних поглядів розійшлися на різні площі. Демократичній колоні була відведена Конюшенна площа. Тут відбулися два мітинги окремих демократів: "партійний" і "мозаїчний". Сюди також приходили провокатори – в камуфляжі з шевронами "ДНР" і одного з терористичних батальйонів. Але зіткнень не було, оточення поліції попереджало всі можливості таких.

Усього в демократичних колонах пройшло близько 1,5 тисяч людини. Це у кілька разів менше, ніж торік, коли протистояння в ході т.з. "Російської весни" було набагато жорсткішим.

624169_3_w_1000 624169_6_w_1000 624169_7_w_1000