Україна буде просувати ідею "гамбурзьких санкцій" проти Росії, якщо Москва вирішить не виконувати вимогу Міжнародного трибуналу з морського права звільнити українських моряків і судна.  Про це в коментарі агентству "Укрінформ" розповів посол України в Німеччині Андрій Мельник.

 "Україна отримала переконливу дипломатичну перемогу і потужний додатковий міжнародно-правової козир, щоб домогтися якнайшвидшого звільнення наших моряків", – прокоментував Мельник вчорашнє рішення трибуналу.

 Посол закликав уряд Німеччини і особисто главу МЗС Гайко Маасу вимагати від Кремля негайного виконання вердикту Міжнародного морського трибуналу.

 "Якщо ж Москва вирішить ігнорувати це рішення, то ми будемо просувати ідею введення нових – гамбурзьких – санкцій щодо Росії", – пообіцяв дипломат.

 Нагадаємо, в суботу, 25 травня, суд зобов'язав Російську Федерацію звільнити три українських кораблі і 24 українських моряка, захоплених в районі Керченської протоки в листопаді 2018 року, і дозволити їм повернутися в Україну.  РФ має доповісти про виконання цього рішення до 25 червня 2019 року, а також зобов'язав Україну і Росію утриматися від будь-яких дій, які можуть погіршити або продовжити суперечку.