orig_552e1c65af0a2

На одній з моделей ексклюзивної серії за допомогою техніки об'ємного гравіювання зображена "Трійця" Андрія Рубльова.

На іншій — вписана в коло півмісяця мечеть Масджид ан-Набаві, одна з головних святинь ісламу, а в нижній частині панно накреслена шахада — свідоцтво про віру в Аллаха, повідомляє сайт інтернет-магазину, де пропонується ця продукція.

Вартість як "православної", так і "ісламської" моделі складає 157 тисяч рублів. Партія випущена обмеженим тиражем. Панелі телефонів виконані вручну італійськими ювелірами з дорогоцінних металів, у тому числі із золота.

На сайті магазину наводиться релігієзнавчо-правовий висновок кандидата філософських наук, релігієзнавця Романа Лункін і доктора юридичних наук Анатолія Пчелінцева щодо незвичайного товару. Вони запевняють, досліджуваний матеріал "не містить в собі ознак образи релігійних почуттів віруючих". На думку експертів, зображення ікони для християн "може бути елементом, який містичним чином оберігає власників телефону, завжди допомагає власникові пам'ятати про християнську віру".

"Крім цього, з християнської точки зору, перед іконою прийнято молитися, а значить, віруючий власник може читати молитви перед цим зображенням, а також усвідомлювати необхідність вести християнський спосіб життя, і оскільки це телефон, то не розмовляти лайливими словами, не творити зло, не говорити недобрі речі",— сказано у висновку.

Його автори порадили докладати до смартфону анотацію з роз'ясненням змісту і сенсу зображення, а також особливості використання та шанування ікон в православній традиції.

orig_552e1c6c999ee  orig_552e1c695bd03