orig_552e1c65af0a2

На одній з моделей ексклюзивної серії за допомогою техніки об'ємного гравіювання зображена "Трійця" Андрія Рубльова.

На іншій — вписана в коло півмісяця мечеть Масджид ан-Набаві, одна з головних святинь ісламу, а в нижній частині панно накреслена шахада — свідоцтво про віру в Аллаха, повідомляє сайт інтернет-магазину, де пропонується ця продукція.

Вартість як "православної", так і "ісламської" моделі складає 157 тисяч рублів. Партія випущена обмеженим тиражем. Панелі телефонів виконані вручну італійськими ювелірами з дорогоцінних металів, у тому числі із золота.

На сайті магазину наводиться релігієзнавчо-правовий висновок кандидата філософських наук, релігієзнавця Романа Лункін і доктора юридичних наук Анатолія Пчелінцева щодо незвичайного товару. Вони запевняють, досліджуваний матеріал "не містить в собі ознак образи релігійних почуттів віруючих". На думку експертів, зображення ікони для християн "може бути елементом, який містичним чином оберігає власників телефону, завжди допомагає власникові пам'ятати про християнську віру"."Крім цього, з християнської точки зору, перед іконою прийнято молитися, а значить, віруючий власник може читати молитви перед цим зображенням, а також усвідомлювати необхідність вести християнський спосіб життя, і оскільки це телефон, то не розмовляти лайливими словами, не творити зло, не говорити недобрі речі",— сказано у висновку.

Його автори порадили докладати до смартфону анотацію з роз'ясненням змісту і сенсу зображення, а також особливості використання та шанування ікон в православній традиції.

orig_552e1c6c999ee  orig_552e1c695bd03