В Україні карантинні заходи буде пом’якшено, однак сам карантин поки продовжено

Як відомо, український уряд запровадив карантин з 12 березня 2020 року через пандемію коронавірусної інфекції. Країна “живе” з обмежувальними заходами вже майже два місяці. У Кабміні заявили, що про повне згортання карантину і повернення до нормального функціонування країни можна буде говорити тільки наприкінці червня-липня, а може і в серпні або вересні.

Про це стало відомо завдяки заяві представника Кабінету міністрів в українському парламенті Василя Мокана, яку він опублікував у мережі Facebook.

За словами Мокана, карантинні заходи буде пом’якшено, однак сам карантин поки продовжено до 22 травня. Таке рішення було прийнято на позачерговому засіданні Кабміну.

“Спочатку хочу внести ясність по термінах карантину — офіційне завершення карантинних обмежувальних заходів є останнім, п’ятим етапом поступового виходу. Тому про повне завершення карантину і повернення до нормального функціонування держави можна буде говорити наприкінці червня-липня, а може і в серпні або вересні — все залежатиме від епідеміологічної ситуації та статистики рівня захворюваності/смертності від коронавірусу”, – додав він.

“Якщо би зараз повністю скасувати карантин, то це б означало повноцінне відновлення роботи громадського транспорту, роботу ТРЦ, масові контакти людей між собою. Такі речі майже зі 100% ймовірністю могли б привести до спалаху епідемії та необхідності знову вводити жорсткі карантинні заходи”, – констатує Мокан.