Рішення США щодо скасування санкцій проти “Північного потоку-2” можуть переглянути в будь-який момент. Це значною мірою залежатиме від зустрічі Джозефа Байдена та Володимира Путіна в Женеві.

Ексзаступниця міністра закордонних справ України Лана Зеркаль заявила, що Байден має всі можливі інструменти для застосування санкцій як щодо консорціуму, який займається будівництвом “Північного потоку-2”, так і до “Газпрому”. Зважаючи на це, не варто думати, що Україна вже програла.

Втім, на думку Зеркаль, якщо після зустрічі президентів Росії та США не буде жодного загострення, то є великі шанси, що “Північний потік-2” таки запрацює у 2021 році.

Через це ексзаступниця глави МЗС вважає, що Україні зараз варто залучити всіх можливих союзників для просування більш гучної позиції щодо загроз, які несе “Північний потік-2”. Українська держава має пояснити, чому варто зупинити будівництво газопроводу.

“Треба брати до уваги зустріч, яка запланована між Джозефом Байденом та Володимиром Путіним. Рішення може бути переглянутим в будь-який момент”, – наголосила вона.

Як зауважила Зеркаль, якщо нічого не вийде, то потрібно буде працювати з партнерами України всередині Євросоюзу щодо обов’язкового застосування всіх можливих регуляторних інструментів до “Північного потоку-2”.

Ексзаступниця міністра закордонних справ також зазначила, що Україна ще має можливість зупинити будівництво газопроводу. Зокрема, це може відбутися й завдяки санкціям США.

Раніше Олена Зеркаль розповіла про ситуацію навколо добудови російського газогону “Північний потік-2”, назвавши її “складною, якщо не критичною”

Про це Зеркаль написала у Facebook.

“Ситуація навколо газогону сьогодні складна, якщо не критична. Але я щиро вірю, що не все втрачено. Щоб добігти цю останню милю боротьби саме зараз необхідним є об’єднання зусиль політиків на чолі з Президентом та професійна і злагоджена робота дипломатичних команд та команд юристів”, – написала Зеркаль.

Ексрадниця голови Нафтогазу також розповіла про зусилля зі стримування добудови російського газогону та висловила сподівання, що нове керівництво компанії продовжить боротьбу проти “Північного потоку-2”.

“Це був рік роботи з чудовою командою, яка працювала в міжнародних арбітражах проти Росії та забезпечувала спротив побудові “Північного потоку-2”. Зусилля команди дозволили стримувати добудову проєкту весь цей час силою власних переконань та професійної роботи як у Вашингтоні, так і в європейських столицях. Санкції стали ключовим чинником збереження транзиту та $3 млрд доходу від транзиту українською ГТС. Нам вдалося переконати Конгрес та Сенат у необхідності розширення санкцій та створити законодавчі передумови та можливості їхнього застосуванння до широкого кола компаній, які беруть участь у будівництві ПП-2. … Дуже сподіваюсь, що нова команда дослухається до наших порад і продовжить ефективну боротьбу проти ПП2″, – додала Зеркаль.