turbogenerator2_729x547

Мінекономрозвитку України заявляє про спробу силового захоплення ДП "Завод "Електроважмаш".

Про це кореспонденту Depo.Харків повідомили в прес-службі Міністерства з посиланням на міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса, передає Корупція.Інфо.

За даними Міністерства, вранці 19 січня звільнений із займаної посади ще у серпні 2015 року директор ДП "Завод "Електроважмаш» Володимир Глушаков, у супроводі озброєних людей, увірвався на територію підприємства і намагається отримати доступ до печатки та банківських документів.

"Ми вважаємо, що Володимир Глушаков намагається захопити фінансові потоки "Електроважмашу". Мінекономрозвитку направило офіційні звернення до Міністерства внутрішніх справ, Харківської обласної державної адміністрації та Реєстраційної служби Головного управління юстиції в Харьківській області із закликом якнайшвидше припинити незаконні дії, захистити державні інтереси і сприяти звільненню території заводу від озброєних людей", – сказав Абромавичус.

Міністр нагадав, що вже двічі звільняв Глушакова за грубі порушення контракту і завдання збитків підприємству. Перший раз у серпні, за 1,55 млн дол недоотриманого прибутку: компанія "АрселорМіттал Теміртау" заплатила за електромотор 2,987 млн дол, а український завод отримав від угоди удвічі менше – 1,387 млн дол, решта пішла британській компанії-посереднику. У листопаді, коли Глушаков відновився на посаді через суд, міністр його звільнив удруге – вже за грубі порушення порядку валютних розрахунків, через що ДП "Завод "Електроважмаш" зазнав збитків у розмірі 2,666 млн грн.

"Це справжнє повернення в 90-і роки. У нас немає армії бойовиків, щоб вибивати рейдерів із держпідприємств. Держава повинна і буде відстоювати свої інтереси виключно законними методами. Це підтвердили події на "Укрнафті": після зміни керівництва підприємство сплатило старі борги та перерахувало дивіденди в бюджет, а скасування неринкового 15%-вого дисконту на нафту допомогло державі заощадити 2,4 млрд грн", – підкреслив Абромавичус.

"Завод "Електроважмаш" – це одне із стратегічних держпідприємств. Керувати такими компаніями повинні сучасні менеджери, які працюють на акціонерів: державу та її громадян, які відібрані на конкурсній основі та мають повну довіру Мінекономрозвитку як органу управління», – сказав Абромавичус.

На оголошений у грудні конкурс на посаду директора ДП "Завод "Електроважмаш" вже надійшло 25 заявок від кваліфікованих кандидатів, додав міністр, нагадуючи, що зарплата майбутнього директора може сягнути 16 млн грн на рік, за умови виконання запланованих фінансових показників підприємства.