Україна не потягне одночасну війну в Криму та Донбасі, тому “повертати” території треба інакше. Таку заяву в ефірі українського телеканалу зробив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони країни Сергій Кривонос.

“Ми чітко розуміємо, що вирішувати проблему силовим методом Україна не може на даному етапі. Тому, що є проблеми: це, по-перше, війна на Донбасі. Вести війну на два фронти, навіть законно повертаючи свої землі, ми не потягнемо”, – сказав Сергій Кривонос.

На його думку, найнадійніший варіант “повернення Криму” – посилення санкцій проти Росії.

«Завдання номер один – продовжувати активно співпрацювати зі світовими лідерами, піднімати питання щодо нарощування санкцій проти РФ, виводити Росію цими санкціями на такий рівень, що питання – чи вони віддадуть Крим, або залишаться« без штанів », умовно кажучи, і це головне. Плюс паралельно посилювати всередині країни її обороноздатність, яка дасть можливість при необхідності діяти силовими методами», – зазначив Кривонос.

Крім того, він відреагував на те, що в рамках навчань “Кавказ – 2020” російські війська тренуються звільняти гідрологічні споруди.

«Це якраз знову-таки вплив на керівництво країни і такий невеликий шантаж з приводу« А ми можемо захопити … ». Технічно ми прекрасно розуміємо, що Росія це здатна зробити. Але питання полягає в тому, яким чином РФ може виправдати себе в очах світової спільноти, тому що це буде вже відкрита агресія. Це вже не така війна, від якої вони відхрещуються на Донбасі, що «нас там немає», а тут вже безпосередньо не буде «ополченців» і «повсталих шахтарів», як дехто каже, а тут вже будуть повністю застосовані російські війська », – зазначив заступник секретаря РНБО.

Генерал вважає такі заяви «грою м’язами» з боку РФ з елементами залякування і військово-політичного шантажу, метою яких є прагнення натиснути на керівництво України.