Україна може стати членом НАТО навіть попри те, що частину території країни окупувала Росія. Про це в інтерв’ю “Немецкой волне” заявив експрезидент Грузії, голова Виконавчого комітету реформ України Михайло Саакашвілі.

“Я думаю, це питання теоретичне. Питання того, якою буде політика американської адміністрації, яким буде настрій, яким буде вплив Вашингтона на європейців. Це не технічний процес, а політичний. Буде політичне рішення – у НАТО всіх приймуть. Не буде політичного рішення – технічно ми нічого не зможемо вирішити. Технічно нам постійно придумуватимуть нові бар’єри. Я через це вже проходив”, – зазначив Саакашвілі.

Нагадаємо, 6 квітня 2021 року президент України Володимир Зеленський заявив під час телефонної розмови з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, що Альянс – це єдиний шлях до закінчення війни на Донбасі й що надання Україні плану дій щодо членства в НАТО “стане справжнім сигналом для РФ”. Коментуючи розмову із Зеленським, Столтенберг сказав, що НАТО твердо підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.

Серед членів НАТО Латвія і Литва підтримали надання Україні ПДЧ. 7 квітня міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що це буде “сильним сигналом для Росії”, що курс, який обрала Україна, цінують країни НАТО. Цього самого дня міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс сказав, що однозначно підтримає таке рішення, оскільки Україна вже протягом 15 років намагається приєднатися до НАТО.

Перший віцеспікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомив, що парламент має ухвалити приблизно 60 законопроєктів, щоб прокласти Україні шлях до ЄС і НАТО.

3 травня на спільному із Зеленським брифінгу президент Польщі Анджей Дуда заявив, що на саміті НАТО в червні обговорять дорожню карту для вступу України в Альянс.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.