z

Прийшла заявка на поставку газу в обсязі 100 тис. куб. м в серпні
Україна відновлює реверсні поставки природного газу з Угорщини. Про це повідомив прес-секретар ПАТ "Укртрансгаз" Максим Белявський, передає Корупція.Інфо з посиланням на РБК-Україна.

"Всього на угорському напрямку була отримана одна заявка на весь серпень місяць в обсязі 100 тис. куб. м. Вона записана на оперативний балансовий рахунок. Як тільки буде накопичено достатньо об'єму газу, при якому можна буде забезпечити його вимірювання, надходження буде здійснено", – заявив Белявський.

Він уточнив, що заявки прийшла, але добова заявка в обсязі 2 тис. куб. м гранично мала для того, щоб забезпечити фізичний вимір цього комерційного об'єму.

"Для того, щоб повністю виміряти, необхідно збільшити заявку, і це буде зроблено. Просто питання в тому, що ми за добу ми не можемо технічно змінити 2 тис. куб. м, так як в добу повинно проходити близько 2-3 млн куб. м. Це пов'язано з технічними параметрами. Газ існує в Угорщині, але транспортований він буде тоді, коли на оперативному балансовому рахунку буде достатньо газу, щоб ми його фізично пропустили. Це відбудеться в серпні", – зазначив Белявський.

Україна подала заявку на прокачування 11 серпня 1,963 тис. куб. м природного газу з боку Угорщини, йдеться в даних угорського оператора ГТС FGSZ.

Нагадаємо, з 1 липня 2015 р. Україна імпортує природний газ тільки з Словаччини, імпорту природного газу з території Угорщини поки не було.