Українська влада забезпечує права людей на окупованих територіях в міру можливостей. Проблема в тому, що в якийсь момент стало неможливо завезти на території, не контрольовані українською владою, кошти в паперовому вигляді.

Про це в студії Громадського заявив екс-міністр Кабінету міністрів (лютий – грудень 2014 р.).

За його словами, уряд довго шукав можливості виплачувати соцвиплати, але це було неможливо. Постанова Кабміну №595, на його думку, врегулювала порядок соціальних та інших виплат для людей на територіях, не підконтрольних українській владі.

«Для пенсіонерів, які проживають на окупованій території, є два шляхи отримати виплати. Перший – чекати на звільнення. Коли ці населені пункти будуть звільнені, протягом місяця пенсіонери отримають виплати у повному обсязі. Другий спосіб – тимчасово змінити місце проживання і виїхати на територію, підконтрольну Україні», – заявив Семерак.

За його словами, примусити якийсь банк везти на окуповані території готівку – неможливо. Він визнає, що українська влада, на жаль, не може допомогти людям, які не мають змоги виїхати з окупованої території. Тому єдиний реальний вихід з ситуації – тимчасово змінити місце проживання.

Семерак запевнив, що вимушені переселенці можуть отримвати не лише пенсії, а й соціальну допомогу від держави до 2 400 гривень. Також, в органах місцевого самоврядування є програми, які допомагають людям знайти тимчасове житло.

«На щастя, немає голодних бунтів, немає штурмів переселенцями адміністративних будівель», – заявив екс-міністр. На його переконання, це є доказом того, що система, запропонована державою, працює.

 

 

новини про Львів