Українцям, які не можуть претендувати на пенсію через маленький стаж, дозволили купувати відсутні роки двома способами. Оплатити відразу єдиний соцвнесок за кожний рік, якого бракує, або укласти договір і платити протягом року.

Про це повідомила перший заступник голови головного управління ПФУ в Черкаській області Анна Вовкогон. Так, якщо оплатити всю суму відразу, то кожен місяць потрібно платити два мінімальних ЄСВ, якщо в розстрочку – то один мінімальний ЄСВ. При цьому мінімальний розмір ЄСВ – 22% від мінімалки.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Приклад: не вистачає 3 місяці. Якщо оплатити відразу, розмір внеску складе 4914 грн (22% від 3723 помножити на 2 (коефіцієнт) і на 3 (кількість місяців), при цьому, якщо платити за другим варіантом, то 2457 грн (22% від 3723 множити на 3). Щоправда, якщо розбити платежі на рік, розмір мінімального ЄСВ буде збільшуватися разом з мінімальною зарплатою.

Вона також зазначила, що для оформлення виплат відсутнього ЄСВ необхідно звернутися в теруправління Держфіскальної служби та укласти відповідний договір. Дізнатися про свій стаж можна на сайті ПФУ або в найближчому відділенні фонду.

"Є різниця: якщо при одноразовій виплаті сума розраховується з урахуванням коефіцієнтів, то при поточних платіжках вони не застосовуються – тобто так удвічі дешевше",- сказала Вовкогон.