Субсидії в травні автоматично перепризначать трьом мільйонам сімей.

Щорічно в травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. В цьому році автоматичне перепризначення субсидій торкнеться трьох мільйонів домогосподарств. Іншим потрібно буде оновити Заяву та Декларацію про доходи.

Як повідомляє Міністерство соціальної політики, готівкову субсидію призначать тим сім'ям, у яких на травень-червень не буде заборгованості за комунальні послуги. Пенсіонери отримуватимуть допомогу готівкою через Пенсійний фонд і Укрпошту, не пенсіонери – через Ощадбанк.

Сім'ї, у яких на травень-червень будуть борги за комуналку, переведуть на безготівкову монетизацію.

У Мінсоцполітики зазначають, що річну субсидію будуть розраховувати на підставі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року. Допомога на опалювальний сезон 2019-2020 рр. – на підставі доходів за 1-2 квартали 2019 року.

Повторно з документами – заявою та декларацією про доходи – в травні в управління соціального захисту населення необхідно буде звернутися:

орендарям житла,
внутрішньо переміщеним особам,
сім'ям, яким субсидію призначили не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих в квартирі осіб,
сім'ям, де є непрацюючі працездатного віку, у яких або відсутні доходи, або вони менші за мінімальну зарплату,
сім'ям, в який відбулися зміни в складі сім'ї протягом останнього року.

У Мінсоцполітики уточнили, що не планують змінювати критерії для призначення житлових субсидій, тому істотного зменшення кількості субсідіантов в 2019-2020 роках не передбачається.