крим

Кримським татарам почали забороняти говорити своєю мовою на окупованому півострові, в Сімферополі через це виник скандал.

Про це із посиланням на обуреного утисками своїх прав перукаря Рустема Сеітова повідомляє Корупція.Інфо.

Як стало відомо, кримським татарам, які працюють у перукарні біля Куйбишевського ринку, власниця закладу Наталя Радостіна заборонила говорити рідною мовою на роботі, а за непокору пригрозила звільненням.

"Я тебе прошу, розмовляти тут російською мовою, тією мовою, яку ми всі розуміємо. Я не хочу, розумієш, щоб я не розуміла, про що ти говориш. Вас тут є троє, більше тут жодного татарина не буде, і якщо ти не захочеш, як я тебе прошу, значить, будемо прощатися", – наголосила вона.

До того ж власниця салону заборонила кримським татарам здійснювати намаз на робочому місці. "Це не мечеть, я ходжу до церкви, коли мені треба. А в мене тут туалет, а ти тут молишся, клієнтка йде до туалету, а ти тут стоїш", – додала жінка.

За словами Сеітова, протягом шести років, які він працює в перукарні, жодних претензій щодо мови чи намазу не було.

"Із 18 – три людини, які говорять своєю мовою. Будь ласка, розмовляйте між собою – отам. А тут говоріть так, щоб всі розуміли. Людина заходить, а вони починають… Значить, щось хочуть приховати, значить щось не подобається. Я ж повинна про це знати, чи я не права", – своєю чергою обурилася Радостіна.

Наразі чоловік подав скаргу про обмеження його прав в контактну групу із захисту прав людини. Зазначимо, кримськотатарська мова є однією з державних мов Криму.