Печерський суд Києва надав дозвіл до телефонних розмов, повідомлень та місця перебування журналістки Наталки Седлецької, чим було вчинено «нахабний наступ» на свободу слова

Про це на своїй сторінці у Facebook написав політик, лідер «Руху нових сил» Міхеїл Саакашвілі.

«Яке чудо! Прокурори одужали. Всі і одразу. Хто ж міг подумати, що викриття журналістами корупції перших осіб держави так швидко поставить прокурорів на ноги? Воістину цілющий ефект принесли їм викриття корупції Юрія Луценка, Порошенка, Авакова, Гройсмана, Ахметова, Фірташа, Медведчука та інших пацієнтів», – написав політик.

Так, 3 вересня стало відомо, що Печерський райсуд Києва надав ГПУ доступ до телефонних контактів Седлецької за період з 19 липня 2016 року по 16 листопада 2017 року включно. Доступ отримано у зв’язку з розслідуванням справи про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового слідства директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником.

«Всі немічні працівники прокуратури, що потрапили до реанімації під час судового процесу над Кернесом, знову в строю і тепер нишпорять в телефоні журналістки Радіо Свобода – Наталки Седлецької. Прокурори настільки оздоровилися, що не помітили, як вчинили найнахабніший за всю історію України наступ на свободу слова», – додав Саакашвілі.

Популярне: Українці розбилися в авіакатастрофі: перші подробиці

Проте таке порушення не залишилося поза увагою. Так, група депутатів тепер вимагає зустрічі з генеральним прокурором України Юрієм Луценком, наголошуючи, що дозвіл суду, який було погоджено з прокурором ГПУ є перевищенням меж допустимого втручання в права особи на приватне життя і захист джерел інформації журналіста.

«Проти цього повстали журналісти, громадські діячі. Ніколи раніше сутність Юрія Луценка не була такою оголеною, як тепер. Навіть, коли ця істота вичавлювала мене з України, вона не сприймалася суспільством як загроза конституційним свободам. Тепер це розуміє кожен.

Він довів країну до сталінських часів і сам дійшов краю. Єдине, що непокоїть – до Генерального Ідіота просяться на прийом депутати. Замість того, щоб винести з кабінету перевертня, його йдуть просити припинити тиснути на свободу слова. Жалюгідне видовище. Майте гідність. Вкажіть йому на вихід!», – підсумував Саакашвілі.