27 серпня російські окупанти захопили Новоазовський район, який тепер заблокований важкою технікою та практично знищений. Окрім загарбання міста сепаратистами, на території Новоазовська терористи розвели хаос та мародерство. 

Місцеві жителі зазначають, що в Новоазовську з'явилися листівки, які закликають "не перешкоджати переміщенню російських військ, показувати свою максимальну прихильність військам, утриматись від публічного вживання української мови, складати списки командирів української армії, майданівців, представників кримськотатарського та єврейського народів для передачі російським військовим". 

"Інструкція, як вести себе з миротворчим контингентом військ Російської Федерації" містить заклики збирати інформацію про українські війська, активістів громадських організацій та учасників Майдану. Тим, хто буде допомагати співробітникам ФСБ зі збором інформації, невідомі автори обіцяють додаткове харчування.

Також «інструкція» закликає звільняти житло для російських солдатів на першу вимогу, а на підконтрольних їм територіях розмовляти виключно російською мовою. Зазначені листівки мають на меті деморалізувати український народ, аби ми не чинили опору окупантам, і вони могли безперешкодно знову накинути на нас кайдани новітньої імперії.