Посадовець вимагав неправомірну вигоду систематично, загальна сума хабарів сягає 40 тис. грн

В Одесі правоохоронці затримали на хабарі декана одного з факультетів Одеської Національної академії харчових технологій. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції, передає Корупція.Інфо.

Згідно з повідомленням, до працівників Управління захисту економіки (УЗЕ) в Одеській області звернулася мати студентки Одеської Національної академії харчових технологій. Вона повідомила, що декан одного з факультетів вимагає від її доньки, студентки 2-го курсу, 6 тис. грн неправомірної вигоди за успішне складання сесії.

"За фактом вимагання та отримання неправомірної вигоди слідчим управлінням ГУНП України в Одеській області відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. 4 липня в аудиторії вищого навчального закладу 42-річного посадовця затримали під час одержання 6 тис. грн хабара", – підкреслюється у повідомленні.

При цьому зауважується, що вимагання неправомірної вигоди цим посадовцем було систематичним. "Оперативники Управління захисту економіки задокументували факти вимагання та одержання посадовцем неправомірної вигоди. Загальна сума хабарів сягає 40 тис. грн", – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, санкція статті 368 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, з конфіскацією майна.