За підсумком першого дня “вихідного карантину”. Свою оцінку подіям, що відбуваються в країні дала журналістка Світлана Крюкова. Своїми думками вона поділилася в Телеграмі.

Подаємо в оригіналі:

Найстрашніше для будь-якої влади незалежно від країни – виглядати смішно і безпорадно, коли громадяни нехтують усі її рішення і витирають об неї ноги. Причому цілком заслужено і обгрунтовано.

Але ще страшніше – коли влада сама дає привід для такого ставлення. Просравши і вкравши все, що тільки можна, не маючи ні стратегії, ні тактики, але продовжуючи генерувати рішення одне дурніше за інше. Зупиняючи залишки вижившого після весняного локдауна малого бізнесу. Не побудувавши жодної нової інфекційної лікарні (а дійсно – навіщо, їх же завжди чекає з розпростертими обіймами держрезиденція для самоізоляції, і Феофанія – якщо погіршає).

Віруючи в абсолютну нісенітницю, що з понеділка по п’ятницю вірус відпочиває, а ось в суботу та неділю – відривається по повній програмі. Коли ж ви усвідомите свою повну профнепридатність і бездарність, і позбавите нас від вимушеної необхідності споглядати на вас в високих кабінетах?

Або хочете дочекатися, коли вас просто винесуть звідти?
Це як правило відбувається в дещо не комфортній обстановці і набагато раніше, ніж очікується.

Раніше, прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив: рішення уряду, зокрема про нинішнє посилення карантину, підлягають виконанню всіма суб’єктами господарювання на території України.

Прем’єр поінформував глав обласних державних адміністрацій про те, що з 13 листопада вступили в силу зміни до постанови №641, що стосуються посилення протиепідемічних заходів на всій території України і введення карантину вихідного дня.

“У міських голів немає повноважень дозволяти або забороняти дію рішень уряду на території окремо взятої територіальної одиниці. Рішення уряду діють безумовно і підлягають виконанню всіма суб’єктами господарювання, які розташовуються на території України. Карантин вихідного дня стосується виключно чіткого переліку суб’єктів господарювання, які є на території України. Якщо це, наприклад, ТРЦ, то він повинен бути закритий на вихідних “, – заявив Шмигаль.