Згідно КЗпП українці мають право на різні за протяжністю літні відпустки в залежності від ряду факторів, передає Корупція.Інфо

Так, всі офіційно працевлаштовані громадяни мають право на 24 календарних дня відпустки за умови безперервної роботи протягом 6 місяців. Як писав в матеріалі OBOZREVATEL, деякі категорії українців мають право на відпустки протяжністю 35 календарних днів.

Популярне: "Помітно схудла і …": Фото Надії Савченко із зали суду

Право на збільшену відпустку мають ті, хто працюють на шкідливих підприємствах і офісні співробітники, що працюють за комп'ютером.

До шкідливих підприємств відносяться робота на шахті, робота за високих або низьких температур, робота на вулиці і т.ін. Крім того, на щорічну додаткову відпустку мають право: судді, батьки дітей-інвалідів, ВІЛ-інфіковані, медичні працівники і т.ін.

Особливі права також є у неповнолітніх (працівники віком до 18 років). Їм за відпрацьований рік мають надати 31 календарний день відпустки.

Також в законі передбачено неоплачувані відпустки. За сімейними обставинами та з інших причин працівникові може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін не більше 15 календарних днів на рік.

Нагадаємо, що роботодавець не має права відмовити у відпустці, при цьому українці зобов'язані написати заяву, як мінімум, за два тижні. Без відпочинку ризикують залишитися співробітники, які безперервно пропрацювали менше півроку. При цьому від кількості днів відпочинку залежить розмір місячної зарплатні.