ATO

Військова прокуратура звинувачує Нацгвардію, що та забагато платила бійцям за участь у бойових діях. Розійшлися у тому, як саме нараховувати винагороду.

Чи правильно платили бійцям за участь у бойових діях?

Тепер це з'ясовує суд. Військова прокуратура та Нацгвардія не можуть знайти порозуміння. І по-різному трактують постанову Кабміну, яка визначала виплати від початку АТО і до лютого. Винагорода мала бути не менше 3 тисяч гривень на місяць. В прокуратурі наполягають: ці 3 тисячі лише для бійців, які усі 30 днів пробули на Сході.Натомість у Нацгвардії наполягають, 3 тисячі — це обов'язковий мінімум. Ділити його не можна. До того ж, кажуть бійці, в зону АТО на один день не їздили. Кажуть, в середньому ротація триває 38 діб, але календарно це розтягується на 3 місяці.

Суд першої інстанції прокуратура виграла. Феміда зобов'язала повернути усі гроші, виплачені понад норму. А це 20 тисяч гривень, які отримали бійці Західного теруправління. Та військові подали апеляцію. Переконані, якщо ситуацію не з'ясувати, 20 тисячами не обійдеться.

Тепер справу розглядає Львівський апеляційний суд. Але уже з'ясувалися нові обставини. Національна гвардія надала результати перевірки фінінспекції. Вона, запевняють, ніяких порушень не знайшла.

Наступне засідання у справі — 16 червня.