На думку екс-президента, без участі США такого роду конфлікти, як російська окупація в Криму і на Донбасі, не вирішаться, – передає Корупція Інфо

Популярне: Говорити вміють ВСІ: Порошенко ТАКЕ сказав про угоду ЄС! Тепер життя КОЖНОГО українця зміниться! Впасти можна!

 


На рівні широкої ініціативи потрібно провести національний референдум щодо вступу України в НАТО і один раз дати заповіт влади, куди їй рухатися.

Про це журналістам після міжнародного форуму "Світанок Європи: історична закономірність цивілізаційного вибору" сказав третій президент незалежної України Віктор Ющенко.
"Я великий прихильник референдуму. Він закріплює візію для політичної влади, яка прийде через 5-10 років, незалежно від того, коли ми будемо в ЄС. Якщо 2/3 українців сьогодні скажуть: ми навчені війною, ми навчені стражданнями, смертями наших героїв , тому ми вибираємо інтеграцію в НАТО як основу нашої безпекової політики…

Це означає, що ви будь-якому президенту, який прийде через 10-20 років, дасте доктрину, що зовнішня безпекова політика може рухатися виключно в бік інтеграції в НАТО", – вважає Ющенко.
Відповідаючи на питання про участь Штатів в переговорному форматі з Росією, на думку Віктора Ющенка, без участі США такого роду конфлікти, як російська окупація в Криму і на Донбасі, не вирішуються.
"У 1994 році ми добровільно передали 1300 ядерних ракет з 10-ю боєголовками кожна, а це арсенал більший, ніж французький, британський і китайський разом узяті. Ми сподівалися, що робимо велику світову місію, ставимо крапку в Холодній війні, ми вважали що отримали фундаментальних партнерів, які володіють ядерною парасолькою. Ці відносини на сьогоднішній день суперактуальною. Коли ми говорили про шість конфліктах в східній Європі, за п'ятьма з них не стоїть ніякої гарантії жодної країни світу. за територіальну цілісність України підписалося п ять ядерних країн світу", – підсумував екс-президент.
Нагадаємо, за словами другого президента незалежної України Леоніда Кучми, Росія хоче створити на Донбасі ще один заморожений конфлікт.