Відкрилася жахлива правда про умови утримання в одеських ізоляторах.

Під час перевірки умов утримання ув’язнених в Одеському СІЗО виявили затоплені нечистотами приміщення, цвіль на стінах і кухню на вулиці.

Крім того, відомо, що недавно в СІЗО зробили ремонт, умови утримання ув’язнених набагато покращилися. Несправна каналізація затопила нижні приміщення будівлі нечистотами.

Більше того, адміністрація установи намагалася не пустити перевірку в СІЗО. Як виявилося, не дарма. Всі приміщення корпусів, зокрема, харчоблок, місце зберігання продуктів, медчастина знаходяться в жахливому стані забруднення і занедбаності.

Також з’ясувалося, що їжу для ув’язнених досі готують на літній кухні, щоб зекономити на електроенергії.

Зазначимо, що з 20 вересня до 10 жовтня в Одесі в слідчому ізоляторі було зафіксовано чотири смерті.

Офіційно тюремники кажуть про три біологічні смерті і один випадок самогубства. Вони наполягають, що летальні випадки, крім самогубства, викликані діагностованими хворобами, про що є висновок судово-медичної експертизи.

Родичі ж стверджують, що ці “загадкові смерті” можуть пов’язані з вживанням небезпечних речовин.

Нагадаємо, що ДБР відкрило кримінальну справу проти конвоїрів СІЗО №4 за знущання над онкохворою дівчиною.

В СІЗО дівчині відмовляли в медичній допомозі. 20-річна потерпіла подала позов в Європейський суд з прав людини. За рішенням суду повинні дівчину перевести в інше місце для відбування покарання.

Але все пішло інакше. Під час транспортування дівчини її побили. Вона впевнена, що конвоїри помстилися за скаргу в ЄСПЛ. Перший заступник директора ДБР Ольга Варченко заявила, що винні будуть покарані за законом.

За катування ув’язненої їм загрожує до 15 років позбавлення волі.