Юрист і член президії Координаційної ради Максим Знак затриманий в Мінську.

Вранці 9 вересня він встиг написати слово “маски”, а по телефону тільки вимовив фразу “схоже, хтось до нас прийшов” і відключився, пише Єврорадіо.

У Знака було заплановане включення в ефірі “Ехо Москви”, чого не сталося. Телеведучі сказали, що відсутність зв’язку з ним “це тривожний сигнал”. Ранковий ефір радіостанції має назву “Білорусь – де Знак?”.

Пізніше з’явилося фото затримання.

Зараз на свободі в Білорусі зі складу керівництва Координаційної ради залишається тільки Світлана Алексієвич.

Як повідомляють ЗМІ, у члена Координаційного штабу Максима Знака пройде обшук, в штабі працюють «маски». Нагадаємо, вже шість з семи членів Президії Координаційної ради або затримані, або насильно вивезені за кордон. На волі залишається лише нобелівська лауреатка письменниця Світлана Алексієвич.

Крім цього, невідомі в масках влаштували обшук в будинку члена Координаційної ради опозиції Білорусії Марії Колесникової, раніше колеги жінки повідомляли про її зникнення.

Відзначається, що в даний час вхід в під’їзд її будинку обмежений, причини цього не називається.

Де знаходиться сама Колесникова, опозиціонери досі не знають.

При цьому люди в масках заявили журналістам, що є представниками силових структур, а в будівлі проходять слідчі заходи.

Білоруська опозиціонерка Світлана Тіхановська вважає, що її соратниця Марія Колесникова “зламала систему видавлювання людей за кордон” тим, що порвала свій паспорт.

“Порвавши свій паспорт на кордоні, Марія зламала систему видавлювання людей за кордон. Для мене вона герой, звичайно. На жаль, ми точно не знаємо, де Марія тепер знаходиться. Взагалі це викрадення – це дуже низько. Раз влада вдається до таких методів – значить, ніякої підтримки у неї взагалі немає “, – йдеться у заяві Тіхановської.

Також, Кандидат в президенти Білорусі Світлана Тіхановська записала відеозвернення до росіян, де запевнила, що боротьба в Білорусі не спрямована проти Росії.

“Російська пропаганда намагається максимально спотворити те, що відбувається в Білорусі. Я закликаю вас не піддаватися впливу цієї брехні …

Ні на якому етапі це не була боротьба проти Росії, і впевнена, не стане такою …

Ми, Білоруси, дуже вдячні росіянам, які вже підтримують спротив народу проти диктатора. Ми не забудемо ніякі з жестів або акцій солідарності. Дякую вам за це! Російські незалежні журналісти і блогери, окремо дякую вам за увагу до подій в нашій країні, за готовність розмовляти з простими білорусами – і транслювати їх думки. Це правда допомагає знижувати ефект російської та білоруської пропаганди, заважає налаштувати наші народу один проти одного.

Давайте не дозволимо пропаганді отруїти взаємини між дружніми народами, а необдуманим вчинкам політиків – вдарити по інтересах як Білорусі, так і Росії. Підтримайте білоруський народ “.

Стало відомо, що Марія Колесникова арештована і знаходиться в СІЗО № 1 на Володарського..